Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lovagoljam be?

Hogyan lovagoljam be?

Figyelt kérdés
Van egy csődör félvérem. Már bízik bennem.korábban lovagoltam már be kancákat, de ő nagyon játékos és nyugtalan. 5 éves és be szeretném lovagolni. Tudom, hogy idő kell hozzá és türelem, az alap bizalom megvan, futószárazás megvolt, de most nemtudom, hogyan tovább, mert ha meglátja a nyerget megijed és elvágtat.

2014. jún. 15. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Jesszus...sehogy.
2014. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha lovagoltál már be kancákat egyedül, akkor nem értem a kérdést. Meglátja a nyerget és elvágtat? A kijelentésedből azt veszem ki, hogy te azt várom, hogy a ló ott álljon mint ami már megszokta a nyerget és birkatürelemmel viselje, hogy felteszed a hátára. A futószárazással párhuzamosan kell csinálni a nyereghez való szoktatást. Először csak az izzasztót/pokrócot tedd fel a hátára, miközben megy a pozitív megerősítés. Ezt egyedül nem tudod csinálni, kétemberes munka. Egyik tartja a lovat száron, a másik először végigsimítja a hátát a kezével, megszagoltatja a lóval az izzasztót majd szépen lassan felteszi a hátára. Eleinte a ló ugrálni fog, majd ha jól csináljátok akkor szépen lassan megnyukszik. Pár napig/hétig a ló agyától függően kell ezt csinálni. Aztán jöhet a nyereggel, ugyanez. Majd a lovas ráfekszik futószáron, végül fel is lhet. De ez mind-mind kétemberes munka. Nem tudom, hány éves vagy de a kérdésed alapján nem túl sok tudást érzek ezen a területen a háttérben, így ajánlanám szakember segítségének az igénybevételét. A belovaglás nagyon kényes folyamat, utólag is el lehet rontani egy lovat de a belovaglás során a legkönnyebb.
2014. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:
Mindenképpen keress egy normális belovaglót, mert a kérdés alapján nem sok gőzöd van arról, hogy mi a belovaglás. Ha nem tudod mit csinálsz, az nem csak a lónak nagyon rossz, de neked is komoly sérülésed lehet belőle. És inkább most költs belovaglásra, mint hogy elrontsd a lovat és ötször annyit kelljen érte fizetni végül.
2014. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ha meglátja a nyerget megijed és elvágtat."

Jah, tökre látszik a bizalom. De még az egy dolog, mégcsak tisztelet és fegyelem sincs. A legalapabb béka segge alatti dolog volna, amit egy lónak tudnia kell, hogy megálljon kérésre. Balesetveszélyes, ha még nyugodt körülmények között sem képes rá. Egy sz mint száz, te fényévekre vagy belovaglásról, bízd olyanra, aki ért is hozzá.

2014. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Játékos meg nyugtalan....hát szerintem bejátszik egy kis tiszteletlenség is ,meg a bizalom is alapjaiban hiányzik, ha az első "félelmetes lóevő" tárgy esetén otthagy.

Szakember hiányában ezt nem erőltetném, mert jó eséllyel az ügyeleten kötsz ki.

2014. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy - bízd szakemberre :)
2014. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van néhány ellentmondásod, de ha ezt kérdezni kell, akkor inkább ne próbálkozz a belovaglással. Hallottál arról, hogy a ló bízik a gazdájában, mert ezt, az elmondottak alapján még nem érezhetted. Olyan a mesében sincs, hogy egy csikó elszalad a nyereg látványától!! Amennyiben kellemetlen élményei vannak a nyereggel kapcsolatosan úgy tényleg elrohanhat, de ezt valaminek ki kellett váltani. Mellesleg minek neked a félvér csődör, miért nem herélteted ki egy nagy csomó gondtól megkímélhetnéd magad, fedezőmén úgysem lesz belőle. Azért az ne vedd komolyan, hogy a csikó bízik benned! Mit értesz alap bizalom alatt, elfogadja tőled a sárgarépát? Ennyi tudással én nem kísérleteznék a belovaglással!
2014. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!