Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patkolás után már lehet...

Patkolás után már lehet másnap mozgatni a lovat, vagy kell vele várni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Csak akkor ne ülj rá (de karámban akkor is legyen kinn!) ha nagyon elhanyagolt volt a körme és körmölés, patkolás után nagyon más lesz a pata állása, mint előzőleg, mert az ízületeknek meg kell szokniuk az új terhelést. De ha rendszeresen körmölt a ló, akkor akár patkolás után azonnal mehetsz lovagolni.
2014. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én patkolás után azonnal megyek a lóval. Mégis mire kéne várnom? Megbízható, jó kovácsom van, ha rosszul ütötte be a szeget akkor az azonnal kiderül, nyilván ilyenkor nem ülnék fel rá, pihentetni meg nem érdemes, ha érzékenyre körmölte, akkor arra várhatsz vagy 3 hetet mire ismét érzéketlen lesz.

Első szerintem jól írta, ha annyira el volt hanyagolva a ló patája, hogy az már az ízületek, az inak túlzott megnyúlásához, vagy esetleg deformálódásához vezetett, akkor körmölés után nem ülünk fel rá, újra felépíttet földről való képzés, izmosítás szükséges, hogy újra rá lehessen ülni (ha egyáltalán még rá lehet). De egy jó kovács mellett megfelelően kaprbantartott patával rendelkező lóra szerintem azonnal fel lehet ülni.

2014. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendszeres és korrekt körmölés/patkolás után nem kell várni.
2014. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Teljesen egyetértek a második hozzászóláshoz. Ha érti a dolgát a patkoló kovács akkor semmi gond azonnal fel lehet ülni a lóra. Aki elhanyagolja a ló patáját vagy bár mi mást, annak meg ne legyen lova. Nem érdemli meg.
2014. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!