Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket vegyem?

Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Díjugratásban gondolkozom.

Szerintetek melyiket vegyem a cipőből, kesztyűből stb? Nem vagyok teljesen kezdő, csak azért van szükségem ennyi felszerelésre, mert régen lovagoltam, most újra akarom kezdeni, és a régi cuccokat már kinőttem.

Ha valki tud ajánlani valami jobbat, ami neki bevált akkor azt is nagyon megköszönném!

Bocsánat hogy ennyire sokat felsorolok....

Lábszár védők:


[link]


[link]


[link]


[link]


Cipők:


[link]


[link]


[link]


Kesztyűk:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Kobakok:

Szerintetek ez megfelel?


[link]


Nadrágok:

Ezek megfelelnek vagy válasszak valami drágábbat, ami több ideig kitart?


[link]


[link]


Légyszi azt írjátok hogy szerintetek melyiket válasszam a felsoroltakból vagy ha ajanlotok akkor azt.

Gerincvédőből ha valakinek bevállt azt is írja le, lehetőleg, de abba csak majd akkor fektetnék bele ha már veszélyesebb vizekre "evezek":)

Nagyon hálásan köszönöm a válaszokat:)



2014. jún. 25. 17:42
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagyis lábszárvédőre gondoltam, nem chaps-re. Bocsánat
2014. jún. 25. 17:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia:) Én több mint 10 éve lovagolok, szinte mindent kipróbáltam már, remélem hasznos segítségeket tudok nyújtani számodra! :)

Nos... ha már a Horze-ból szeretnéd vásárolni a dolgaidat, akkor megpróbálok mindent onnan linkelni!


Lábszárvédőből a kettő közül válassz, nekem volt már mind a kettő, a csizmaszár, ha versenyzel, vegyél egyet, de a szintetikus tökéletes, ha csak hobbi lovagolsz. Ha versenyzel, akkor majd vegyél egy csizmaszárat, és azt csak versenyekre hord, de amúgy elég lesz a szintetikus :) Nekem a szintetikus 32 éve van meg, és semmi baja, pedig rendszeresen használom... a csizmaszár kialakításút pedig odaadtam barátnőmnek, mert nem volt rá szükségem, mert maradtam a hobbi lovaglásnál, de azt már harmadik éve használja, és semmi baja, szóval ezeket ajánlom :)( [link] és [link]


Lovascipőből, ha már semmiképp sem csimát szeretnél (én nem szeretem a csizmát, én is lovascipő-lábszárvédős vagyok), akkor ezt ajánlom, én mindig ezt veszem, csak ebből nem a horzésat, de ezt ajánlom, nekem Daslö, megvan 4 éve, és semmi hiba :D A lényeg, hogy mindegy, hogy a cipőd Tattini, Daslö, Horze, Fouganza, Lizardo, Bonis és még sorolhatnám, a jodhpur cipő mindig nyertes ;) ( [link]


Kesztyű... hát ezek közül egyik sem... ilyet kéne választanod: [link] ez mindig beválik, kiskorom óta ezt veszem, és a képen sötétkéknek látszik, valójában fekete. Komolyan, ennél jobb kesztyűben még nem voltam, imádom, könnyű benne mozgatni az ujjaimat, annyi, h hozzá kell szokni, de 2-3 lovaglás után megszokod. A szárat könnyű benne kezelni, nem csúszkál, légáteresztős, és ha a leizzadt lovat paskolod, a kesztyűd alá nem megy be a víz. Nem vízálló persze :D És egyáltalán nem drága. Én 3-4 évig mindig használtam a sajátom, minőségi, tartós, azért kellett cserélnem, mert kinőttem. ;)


Kobak.. amit mutattál, az régi kobak, kezdőknek oké, de nem olyat vegyél, az csak arra jó, hogy legyen valami a fejeden. Az 5 ponton rögzített kobak a jó, és ebből mutatok néhányat. Nekem Tattinis volt, a KLP-ből rendeltem mindig, csak elveszett legutóbb, és a Decathlonból vettem egyet, az is tökéletes, ugyan olyan. Tulajdonképpen ugyan olyan mindegyik márkában ez a kobak (a hasonlók-hasonlókkal), a márkajelzés más. Szóval: [link] [link] [link] [link] [link] <- ez mind és még itt az uccsó 3 -> [link] ezek :) (vannak mások is, de megpróbáltam neked a viszonylag olcsóbbakat megmutatni)


És végül a nadrág: kicsit dréga, amit kinéztél... nem tudom, hogy mennyire vagy tehetős, de a Decathlonba nagyon jó nadrágok vannak, nekem van már 2 éves is, semmi baja, semmi szakadás, vagy hasonló, tényleg mintha új lenne, és nem ilyen drága. (ne értsd félre ezt, hogy nekem ez drága, én a többihez kéőest mondom, hogy drága, mert már 3000-600 között lehet nagyon jókat venni ;) ) amúgy amiket mutattál, azok is jók..:) szóval néhány darab: [link] ezek közül nézd meg az összes oldalon lévőt. mindegyik jó, kivétel nélkül! :) akkor itt van másik: tessék, ez akciós is :D [link] innen én is vettem már, és nagyon szeretem :3 (egy bézst) [link] oké, a klp-ben nem olyan olcsók a nadrágok, de mondom, ott a Decathlon :)


És még kérdezted a gerincvédőt. Nekem régebben egy elől-hátul védős volt (ilyen: [link] vagyis hasonló), de ez nem olyan jó. Mindenképpen teknősbéka páncélosat vegyél. Az, hogy hány olyan kis csík van a hátán, az a mérettől függ. ( [link] [link] ) persze találsz 6000-ért is ilyet :)


Szerintem ennyi, de linkelek néhány lovasboltot, ahol körülnézhetsz :)


[link]

[link]

[link]

[link]

ezeket ajánlom főleg, de nézz szét :) ->

itt-> [link]


:)

2014. jún. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!