Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki ismeri a Barefoot nyergeket?

Ki ismeri a Barefoot nyergeket?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezném, akik használtak vagy használnak Barefoot márkájú váz nélküli nyerget? Mik a tapasztalataitok, mióta használjátok, vagy meddig használtátok, minden pozitív és negatív tapasztalásra kíváncsi lennék. És kifejezetten ezzel a márkával kapcsolatban, nem az olcsó utánzatokról.
2014. jún. 27. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Személy szerint nem tudok rosszat mondani róla. Ha eredeti Barefoot nyeregről van szó, akkor ajánlani tudom. Közel 3 évig használtam, eleinte más az ülése, de hamar bele lehet szokni. Váz nélküli, ez tény, de nem "nyeklik-nyaklik", a ló hátának mindenképpen jót tesz, mivel tökéletesen illeszkedik a lovaglás során, minőségileg igen tartós, nem lapul ki, nem deformálódik el, és sokáig bírja. Ráadásul hosszabb távon lovasként is érzékeltem, hogy pozitív hatással van gerincpanaszokra.
2014. jún. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! És miután már nem használtad, annak mi volt az oka? Írtad, hogy 3 évig használtad. Eredeti Barefoot nyeregről lenne szó, csak még nem győztem meg magam teljesen hogy jó választás lenne-e, mert olvasni jót is, rosszat is a váz nélküli nyergekről és személyesen még nem volt alkalmam ilyenben ülni. Az ülés benne miben más a hagyományos nyergekhez képest?

Mondjuk konkrétan a Barefootról én is csak pozitívat hallottam, csak úgy általában a váz nélküliről sok a negatív vélemény, hogy hosszabb távon nem tesz jót a ló hátának, és ezt semmiképp sem szeretném. Egy 5 éves lovam van, akire szeretnék egy ilyen nyerget, és szeretném természetesen ha egészségben a végsőkig velem maradna, csak bennem van a félsz ha igazak a híresztelések, hogy hosszú távon gyakori lovaglásnál nem valami jó a váz nélküli. Ő pedig nem egy héten 1-2-szer van lovagolva, hanem gyakran, minimum 5 napot egy héten.

2014. jún. 28. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor használtam nem saját lovam volt (viszont csak én lovagoltam, és a nyerget sem használta más). Azóta saját táltosom van, de még nem sikerült beruháznom rá. Viszont tervben van, mivel én nagyon szeretem ezt a nyerget.

Az ülés nem tér el sokban, enyhén érezhető csupán, hogy más nyereg (pl. angol) íveltebb.

Egyéb váz nélküli nyergeket én még nem használtam, így azokról nincs tapasztalatom, de a Barefoot kimondottan a lovak hátához alkalmazkodik, hiszen az az idővel alakul. Ahogy növekszik vagy akár csak mozog a ló gerince, a nyereg úgy alkalmazkodik hozzá, de évek múltán is megtartja a rugalmasságát (nem terül szét vagy ilyesmi). Szabadon hagyja a mart és a gerincet, így a ló is szabadabban tud mozogni, "felengedi" a hátát, ezáltal a csigolyákra gyakorolt nyomás is enyhébb. Mindaddig egy merev vázas nyereg kötött, nem alkalmazkodóképes, de még gátolhatja is a lovat a mozgásban vagy a hátizomzat helyes épülésében.

(+ További személyes tapasztalat: jelenlegi szomszédunk tart egy 14 éves arab telivért, a lovacska ~3 éves kora óta hátfájós, mivel rossz nyereggel lovagolták be. Mikor én a Barefootot elkezdtem használni javasoltam a paripa gazdájának a nyerget, mivel fájós hátú lovakra is erősen ajánlják. Fél év alatt is látványos javulás van. Nem azt mondom, hogy a hátfájása teljesen megszűnik a lónak, de a nyergek közti különbség a lovaglás során látványos és észlelhető.)

2014. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, hogy írtál. Örülök, hogy pozitív személyes tapasztalatot meg tudtál osztani velem ezzel a nyereggel kapcsolatban, sokat segített a döntésben. A Barefoot oldalán a marketingszöveg nagyon meggyőző és máshol is utánaolvasgattam, de az mégiscsak más, amikor valaki személyes tapasztalatát hallhatom. Még azt jutott eszembe kérdésnek, hogy szerinted mennyire tartós? Éveket kibír úgy, hogy nem deformálódik el, de vajon van e olyan hosszú élettartamra tervezve, mint egy hagyományos nyereg? Mondjuk gondolom bír annyit mint egy olcsó kategóriás nyereg, de felveheti e a versenyt a márkás, ugyanilyen árkategóriában lévő vázas nyergek időtállóságával?
2014. jún. 28. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nem tudok válaszolni. Biztosan bírja annyira, mint egy olcsóbb kategóriás nyereg, de hogy hány évet is bír ki és hogyan, milyen rendszerességű használat mellett azt nem tudom megmondani.
2014. jún. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen!
2014. jún. 29. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!