Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elajándékoznám a lovamat....

Elajándékoznám a lovamat. Honnan tudhatom, hogy jó helyre kerül?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, aki régóta sánta, és nem szabad terhelni. Van rá egy nagyon kicsi esély, hogy meggyógyul, de nem valószínű. Nekem sajnos megváltoztak az anyagi körülményeim, és nem fogom tudni tovább tartani ősztől. Szeretnék neki új gazdát találni, de félek tőle, hogy vágóba kerül, vagy elkezdik lovagolni (mert régen eredményes sportló volt, és most is alig feltűnő, hogy sántít, simán lehetne vele versenyezni, ha valakinek eszébe jut...) Hol hirdessem meg, és mire figyeljek a jelentkezőknél? Picit lehet rajta lovagolni, én is fel szoktam ülni heti 3x 20 percre, és ügetek vele kicsit, de ennél többet ha lovagolják, hamar elkezd romlani a lába. De tartok tőle, hogy az új helyén úgy gondolnák, hogy ha bír 20 percet, miért ne bírna 40et, és két kör vágta nem árt neki, akkor bír négyet is, és így tovább.
2014. jún. 28. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha pl. a Zakuszka tanyán helyeznéd el, vagy valami hasonló lómenhelyen?
2014. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy ők csak közvetlen éhhalál elől vagy más borzasztó körülmények közül mentenek ki lovakat, az enyém meg egyelőre azért elég boldog életet él, és nagyon szeretve van, nem hiszem, hogy befogadnák. Egyiküknek írtam levelet, hogy tudnának-e segíteni, hátha ismernek megbízható gazdijelöltet, de nem válaszoltak.
2014. jún. 28. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Örökbeadási szerződést írjál, benne a végezhető mozgatással, a tartási krülményekkel és a látogatással, illetve a joggal, hogyha mindez nem megfelelő, jogod van visszavenni. Ezért is jó lenne, ha a környékre tudnád odaadni.
2014. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az a baj az örökbeadási szerződéssel, hogy nagyon sok ponton kijátszható, a legtöbb simlis azt csinálja, hogy azt mondja, hogy elhullott a ló, vagy eltört a lába, el kellett altatni (ha nagyon fenyegetőzöl erről még akár papírt is szerez) és ennyi...


én azt csinálnám, hogy meghirdetném mondjuk valamelyik facebookos csoportban, hogy csak leinformálható helyre és olyannak adnám, akinek már van befogadott lova.

egyébként ha írsz privátban én lehet tudok ajánlani valakit, akinek van 3 gyönyörűen tartott lova, ebből 2 befogadott és szerintem lehet, hogy befogad még 1-et, neki nem probléma, ha nem lehet lovagolni, mivel így is egyedül lovagolja a 3-at!


na és a lényeg, hogy olyannak adnám, akinek már van több lova és látom, hogy néznek ki, továbbá ha van közös ismerősünk, aki ismeri az illetőt és megerősíti, hogy becsületes, az csak jó lehet!

2014. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Az örökbeadó enedélye nélkül az állaton eutanázia nem hajtható végre" és ez probléma megoldva.


Sajnos bárkinek, bármilyen papírral adja, akkor is fenn áll a lehetősége annak, hogy nem úgy mennek a dolgok, ahogy a meg lett beszélve. De szerződéssel legalább lenne némi esélye visszakapni.

2014. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokan boldogak lennének attól, ha lenne egy ló akit gondozhatnak :) pl nálunk is.
2014. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia!Az egyik lovam 2 évig gyógyult a patairha gyulladása után.Már jól van a kis hercegem,de ő is csak fokozottan terhelhető.Örülnék ha megismerkednénk,nálunk egészen biztosan jó helye lenne :) Persze nehéz interneten keresztül bízni valakiben,de ha kedved van örömmel mutatom be a mi kis csapatunkat,illetve tanyánkat :)) Nem tudom lehet-e itt email cimet megadni :D de ha érdekel,adok elérhetőséget:zelei.leila@gmail.com,illetve fb-on is megtalalsz :))
2014. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az örökbeadó enedélye nélkül az állaton eutanázia nem hajtható végre" és ez probléma megoldva.


ez mondjuk nem akadályozza meg abban, hogy azt hazudja, hogy elpusztult...

2014. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Benne van a pakliban, hogy az előző tulajdonosa visszaveszi és akkor lekerül az altatás és a szállítás terhe/költsége a válláról.


Hazudni persze bármikor, bármit lehet. Szerintem én még az egészséges lovamat sem tudnám senkinek sem nyugodt odaadni, pont emiatt, nemhogy a beteget, főleg, hogy a legtöbb örökbefogadó az csak ingyen lovat látná benne, aztán dolgoztatná orrba-szájba. Esetleg valami olyan alapítványt lenne érdemes megpróbálni, ahol kizárólag sérültekkel dolgoznak, ott talán felfogják, mi az, hogy nem terhelhető, illetve ha lépésben dolgozna néha, azt talán még bírná is.

2014. jún. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerencsére nagyon jó helyre került a közelben egy családhoz jelképes összegért, látogathatom bármikor, és vigyáznak a beteg lábára is.
2015. jan. 11. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!