Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kell ez futószárazás...

Miért kell ez futószárazás közben a lóra?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyenkor mi történik? Illetve futószárazáshoz, mármint ha valaki ül is a lovon és lovagolni tanul, használhatja ezt:

[link]

Úgy, hogy csak egy vastag alátétet rak fel a hátára, és ezzel erősíti és azon ül? vagy ez a heveder nem arra való és ahhoz voltizs heveder kell?


2014. jún. 30. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában belovagláshoz használják, hogy a ló szokja a fejtartást, ilyenkor a zablát összekötik a hevederrel kikötőszár segítségével.
2014. jún. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vagy *bekocsizáshoz

Első voltam.

2014. jún. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De a hátsó lábainál miért van az a ,,szíj,,?
2014. jún. 30. 00:50
 4/10 A kérdező kommentje:
és a heveder?
2014. jún. 30. 00:50
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok.

A hevedert leírtam, a karikákra tudod csatolni kikötőszárral a zablát, így megszokja a ló, hogy lent tartsa a fejét, nem dobálja az egekbe.

A hátsó lábára tett szíjjal maximum kocsizásra szoktatják, de egyébként a heveder sem létfontosságú, ha csak mozgatod a lovat.

2014. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

de futószárazáshoz, mármint ha valaki ül is a lovon és lovagolni tanul, használhatja ezt:

[link]

Úgy, hogy csak egy vastag alátétet rak fel a hátára, és ezzel erősíti és azon ül? vagy ez a heveder nem arra való és ahhoz voltizs heveder kell?

2014. jún. 30. 01:01
 7/10 anonim ***** válasza:

A voltizs heveder teljesen más és más célra is van.

Ugyanazt a kérdést tetted fel harmadszorra is, már leírtam kétszer. Értelmezd kérlek.

2014. jún. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De még mindig nem világos, hogy akkor lovagláshoz használható e az a heveder, amit belinkeltem?
2014. jún. 30. 01:26
 9/10 anonim ***** válasza:

A Pessoa hámnak a hátsó lábak felett futó szíja a ló fokozottabb alálépését hivatott elősegíteni - az égvilágon semmi köze nincs a kocsizáshoz. Lovagláshoz nem használható, de én mondjuk futószárazáskor sem látom semmi értelmét (főleg, hogy ha a ló nyújt, vagy akár csak lendületesen mozog, a saját szájába ránt bele).


A második egy futószáras heveder, alátétet éppen alá lehet tenni és ráülni, de voltizsheveder nem ilyen, azon vannak nagy kapaszkodók. Ez arra való, hogy a segédszárat az ember a különböző magasságokban elhelyezett karikákba csatolja és így befolyásolja a ló fejtartását.

2014. jún. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! az általad linkelt heveder lovaglásra alkalmas lehet, de ez nem voltige heveder.

Aki kezdő az ezzel megy: [link]

Ezen van kapaszkodó, így a bizonytalan lovas meg tud kapaszkodni.


Futószáras hevederben is fel lehet ülni a lóra, de elég kényelmetlen lehet lovaglás szempontjából.

2014. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!