Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Casco és GPA kobakokkal...

Casco és GPA kobakokkal valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem márka szerint választunk, de hallottam már mindkét márkáról, hogy első eséskor eltörik, és nem éri meg az árát.

2014. júl. 1. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megbízható márka és a legdrágább is.
2014. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Sokaig kerestem megfelelo kobakot a fejemre, probaltam a casco kobakokat is abbol egy jonak bizonyult ( asszem coiche volt a neve) de volt egy lehetosegem, hogy gpa speed air kobakot vegyek es inkabb emellett dontottem mert kenyelmes tenyleg nem sul bele a fejem es szep is :) Egyebkent ha terepre jarsz ezeket ajanlom erosebbek joval az olcsobb kobakoknal!
2014. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, én ezt ajánlom, meg vagyok vele elégedve, elég durva eséseket is simán bír :)

[link]

Éééés, olcsóbb :)

2014. júl. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Utolsó, ilyesmim van, de most versenyzéshez keresek valami szebbet.

2014. júl. 2. 08:21
 5/11 anonim válasza:
GPA a legjobb a Casco egy esés után kukaa!!de kinek mi vált be jobban!! :)
2014. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

_Mindegyik_ kobak egy esés után kuka. Semmilyen kobakot vagy bukósisakot vagy mást nem szabad megtartani esés után!!!


Ennek az oka rettentő egyszerű: minden kobakban az ütést elnyelő réteg azon az áron nyeli el az ütést, hogy törik. Azért nem a koponyád törik, mert a sisakban lévő ütéselnyelő anyag törik helyette.

Ez az ütéselnyelő anyag különben a legolcsóbb kobakoktól a Casco-ig és a GPA-ig egyaránt hungarocell.


Komoly (fej beütésével járó) esés után akkor is cserélni KELL a kobakot, ha nem látszik rajta semmi. Az ütéselnyelő anyag ugyanis szenvedhetett törést akkor is, ha nem látszik rajta. Nem ugyanolyan védelmet nyújt már.


Éppen ezért soha az életben nem vennék 100e forintos kobakot.

2014. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a fenti nemcsak a lovas, hanem a biciklis, motoros, sí és bármilyen egyéb sisakokra is igaz.
2014. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És ezen kívül még a személyes véleményem a Casco-ról annyi, hogy én is próbáltam olyat, de túlságosan csak a fej tetejét fedi, a tarkó rész teljesen védtelen. A GPA-k közül néhányon legalább asszem van tarkóvédő. Megjegyzem, hogy az egyik legolcsóbb decathlonos sisakon ugyancsak van tarkóvédő. :)
2014. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

(3. vagyok) :

ezekből is van szebb :)

de nem az a lényeg, hogy szép legyen, hanem hogy biztonságos és kényelmes :)

2014. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De most nekem az a lényeg hogy szép legyen :) de persze az is hogy védjen.
2014. júl. 4. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!