Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettem egy lovat akit sokáig...

Vettem egy lovat akit sokáig nem mozgattak, én elkezdtem vele fokozatosan de rendszeresen dolgozni és most egyik lábára biceg. Nem fáj neki csak biceg valószínű izomláza van! Arra rá dolgozzak vagy pihentessem?

Figyelt kérdés

2014. júl. 6. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy izomláza van, csak jelzem, tekintve hogy szimmetrikus állat, hacsak nem egy lábon ugrált, nem egy lábával lesz gond. Jóesetben meghúzódott, rosszesetben súlyosabb baj és eleve nem lovagolható.
2014. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nikike** válasza:
0%
Kicsit mozgasd le! Egy kevés futószárazás kb 10-15 p és már jobb is lesz :)
2014. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nikike** válasza:
Vagy az orvos
2014. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szokott a ló az izomláztól sántítani. Ott valami más probléma lesz.
2014. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alapos melegítés után ha nem múlik el 1-2 nap box fogság ha felduzzad, melegszik akkor ecetes-vizes borogatás.
2014. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem izomláz lesz.

Lehet meghúzta, pihentesd egy pár napot, aztán futószárazd, ha látod, hogy továbbra is biceg, akkor orvos.

2014. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ma kiraktam a karámba és rohangált össze vissza! Nem sántított nem csinált semmit! Holnap megpróbálok felülni
2014. júl. 7. 21:29
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A ló egy kifejezetten intelligens lény és hidd el az én lovam is csinált már olyat egy hosszabb edzés után hogy másnap az egyik lábára sántított. Ahogyan ezt észrevettem kiengedtem a karámba (mint te) a lovam pedig vidáman futkosott tovább. Úgy hogy csak dolgoztasd nem lesz semmi baja :)

De ha megint sántít kérdezz meg egy állatorvost.

2014. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!