Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretek lovagolni, de...

Nagyon szeretek lovagolni, de arra, hogy rendszeresen űzzem, nincs pénzünk. Mit tehetnék? (-lent)

Figyelt kérdés

Pár éve voltam lovagolni, nagyon megtetszett, s áprilistól szeretnék járni, de sajnos nincs rá pénzünk. Szerintetek takarításért vagy ilyesmiért cserébe lehetne lovagolni?

Most 10-es vagyok, s arra is gondoltam, hogy esetleg majd egyetemen elkezdeném, de akkor, 19 évesen van értelme elkezdeni egy szinte teljesen ismeretlen sportot?

Esetleg valamilyen táborban nem lenne "olcsóbb" a nyári lovaglás?(Veszprém megyében)



2014. febr. 6. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pár napja volt hasonló kérdés, nem érné meg jobban, hogy 19 évesen már tudsz dolgozni és ha jó munkaviszonyod lenne a főnököddel esetleg beszélni h kicsit kevesebb pénzért de hadd lovagolhass és még pénzt is kapsz..?!
2014. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj szerinte, hogy 10 évesen még nem sok "hasznodat" veszik. Úgy értem, hogy a fizikai munkát értelemszerűen még nem bírod úgy (és ne is csináld, ha nem muszáj), az egyszerűbb dolgokat, meg mint a lovak pucolása stb. hipp hopp megvannak. :) Esetleg próbálkozz a szórólapozással, nem fizet jól, de heti 1-2 óra lovaglást már lehet fedezni vele.
2014. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

50 évesen is van értelme elkezdeni.

Vagy dolgozol és a fizetésedből fizeted a lovaglást, vagy valahová bekuncsorgod magad. A táborokat nem ajánlanám, ott vagy 1-2 hetet, tanulsz ezt-azt, nem sokat, mert a lovak futószalagon mennek, aztán megint nem lovagolsz. Nem sok értelme van.

2014. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 28 évesen kezdtem.
2014. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szabi1973 válasza:
Én 37 évesen kezdtem a 12 éves lányommal együtt ez 3 éve volt ő azóta már versenyez .Én a jármódokat az irányitást megtanultam ,terepre kimegyek nekem ennyi elég kikapcsol a napi rutinból.
2014. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát, ami pénzért van, azt sajnos senki nem fogja megkapni ingyen. ha tizedikes vagy, ha jol értem a kérdésedben, már vállalhatsz diákmunkát, abbol össze lehet gyüjtögetni
2014. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

2-esnek: tizedikes vagyok, nem 10 éves :D

de rendben, köszönöm a válaszokat. Végülis nem a versenyzés volna a legfőbb célom :)mondjuk most mást sportolok, de azt nagyonis versenyszerűen:) -bár azzal idén felhagyok.. (igaz, 10 éve űzöm, meg jól is megy, de a társaság -.-)

2014. febr. 6. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Van pár (sajnos rosszabb) lovarda, ahol dolgozásért/oktatásért lovagolhatsz. Viszont a jó lovardák nem "alkalmaznak" ilyeneket. És téged oktatni is kéne, nem lenne elég egy lovat adni alád. Szerintem keress egy viszonylag olcsóbb lovardát és próbálkozz heti fél óra lovaglással. Max 3000 egy óra, így havi 6000 lenne. Vállalj szórólapozást, diákmunkát a nyáron, kutyasétáltatást, ilyesmiket. Sok sikert! :)

Amúgy mit sportolsz?:)

2014. febr. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

tollaslabdázok :)

meg néha kosarazok :)

2014. febr. 11. 15:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én is tollasozok lovaglás mellett, ezek a legjobbak :DD
2014. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!