Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen rendszeresen kell...

Milyen rendszeresen kell csinálni a Parelli játékokat, hogy hatásos legyen?

Figyelt kérdés

Nemrég lett saját lovam, még nem igazán vagyunk egy hullámhosszon. Azaz kb semennyire, ezért gondoltam, hogy elkezdek vele parellizni.

Egy héten legalább hány alkalommal parellizzek vele, hogy meglegyen a hatása, jobb kapcsolatunk legyen? Közben lovagolni is szeretnék rajta, mert nagy a menőkedve és le kell mozgatni rendszeresen (látszik, h telivér:D).



2013. ápr. 4. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a játékok mehetnek bemelegítésként, lovaglás előtt, akár minden nap is. Egyszerre sose kérj sokat, ha jól csinálja, hadd pihenjen, de nem árt neki, akár a minden napi játék se. Minél többször csinálod, annál hatásosabb, de a heti 1 is több, mint a semmi. Én azt javaslom, lovaglás előtt kezdjetek ezzel (vezetgetős játéktól mindketten bemelegedtek, körjáték is megmozgatja) és ha flottul megy az aznapi kitűzött cél, akkor ülj rá. Eleinte lehet, hogy nem fogsz rá tudni felülni a játékok után, célszerűbb földről kezdeni a munkát, csak ha az jól megy, akkor felülni. Ha van menőkedve, akkor a játékok előtt megpörgetheted kicsit futószáron. :)
2013. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én heti 2 alkalommal csinálom most a lovammal, de kevésnek érzem, heti 3 lenne a minimum, amivel fejlődnénk.
2013. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!! :)
2013. ápr. 5. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!