Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő még a ló kiheveri...

Mennyi idő még a ló kiheveri a bántalmazást?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
erre nincs normális válasz, mert attól függ milyen bántalmazást és attól, hogy mit jelent, hogy "kiheveri". nekem van kupectől vásárolt lovam, amit korábban vertek, lapáttól még most is fél, pedig 6 éve megvan. kb 1 év volt, mire megnyugodott és megértette, hogy mindig kap enni és senki nem bántja, 1 évig azért ha mögötte mászkáltak összerezzent, hirtelen mozdulattól hátra hőkölt, stb.
2014. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi kecskénket is verték, mai napig fél mindenkitől kivéve a családfőtől, Ő az egyedüli akire hallgat odamegy hozzá, ha hívja. Többiekkel nem foglalkozik, vagy elszalad. Pedig mi se bántottuk soha!

Állatok sose felejtik el ezeket, legyen ló, kutya, kecske, vagy akármi.

2014. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, 3 éve van nálunk a kecske. A kis kecskéi szelídek nagyon.
2014. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 x) ***** válasza:

Ez rengeteg mindentől függ, emellett minden lónál más. Az is számít, hogy ki, hogyan és mennyit bántotta, meg persze az is, hogy az új gazdája hogy bánik vele. De teljesen szinte sosem felejti el ha valaki bántja, mert a memóriája nagyon jó. Kicsit mindig tartani fog bizonyos dolgoktól. Az én lovam 10 éve van nálam, de még mindig megismeri a régi gazdáit (2 helyen is volt), egyikőjüket szívesen fogadja, a másiktól igyekszik távolabb kerülni. Utólag megtudtam, hogy a fickónak elég érdekes elképzelései vannak a lovak neveléséről, már ami az erőszak mennyiségét illeti...

A lényeg az, hogy meg kell értetni a lóval, hogy most már más lesz, hogy az új helyén senki nem fogja bántani. Sok kedvességgel és odafigyeléssel helyre lehet hozni.

2014. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!