Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zsoké-ban segítenél?

Zsoké-ban segítenél?

Figyelt kérdés

Köszöntök minden kedves segítkezőt !


20 éves nő vagyok, mindössze 48 kg és 159 cm ( letisztázva a méretekkel- itt az olvasó el is döntötte van e esélyem, amennyiben még beleásna valami információba nem rabolom az időt.. :) .


Születésem óta lovagolok, édesapám lótenyésztő volt, tehát volt pár paripával már dolgom, tudom milyen a makrancos telivér csikó, semmiféle hiú ábrándos álmom nincs a szakmával kapcsolatban. Eddig viszont nem gondolkodtam még a zsoké témán. Most ahogy 20 évesen az ember kellene végre döntenie mit szeretne életében csinálni , így átértékelődik a kérdés. Párom le akar beszélni erről az egészről, mert szerinte csak gazdag embereknek van esélyük az élvonalban maximálisan teljesíteni ,jómódi adottságaiknak köszönhetően. Nem akarok gazdagságot a zsokéskodásból , csupán lovakkal dolgozni, mert bár nem hiszek a spirituális dolgokban, a tények egyre tisztábbak. Úgy érzem mintha egyétudnák válni a lóval, mintha a közelemben az állat értené akarataim s engedelmeskede neki , mindenféle kötelezettség nélkül. Egyszerűen annyira rég élek köztük, hogy nem tudom elképzelni az életem a lovak társasága hiányában.


A gondom viszon az, hogy bár lehet jobban tudok lovagolni , mint a diákok a lovassuliban akik már évek óta tanulják, de nem ismerem a szakma megvalósításának lemenetelét. Nem tudom mi lenne az első lépés, kitől kérjek segítséget, kitől érdemes segítséget kérni? Profi akarok lenni, s nem érdekelnek a hobby célnak eleget tevő képzések.


Ősszel a párommal angliába költözünk, így már most szeretnék elindúlni a megvalósítás felé, hogy legyen egy alap amire kinn építhetek.


Kérek minden kedves olvasót, aki tud bármit-akármit írni amivel előrébb juthatok , szánjon rá pár percet.



Nagyon -nagyon köszönöm !



Egy bátor és véghetetlenül elszánt tudakozó.



2014. júl. 9. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
ha jól tudom csak fiúk/férfiak lehetnek zsokék,de egyáltalán nem biztos,de én így tudom.de miért feltétlen zsoké.lovasoktató nem elég?annyi lovas szakma van a világon ahol lovakkal foglalkozhatsz
2014. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon a lóversenysportból nem lehet megélni,gyakorlatilag haldoklik az egész.Nincs igaza a párosnak,hogy anyagiaktól függ,mész-e valamire ebben a sportban.Ha nincs tehetség,lehetsz bármilyen gazdag,hiába. [link] Itt van egy fórum,nagyon sokan írnak oda a galoppos topicba,akik bennfentesek,tulajdonosok vagy dolgozók.Facebook-on van egy topic:Kincsem,Imperiál és az utódok.Legyél csoporttag és ott is sok tréner,lovas van,szívesen válaszolnak.Sőt írj PÜ nekem,megadom a férjem számát,szívesen válaszol a kérdéseidre.40 évig dolgozott versenyistállóban.Volt sík,gát és akadály lovas,nyert versenyeket.
2014. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok női zsoké van.
2014. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Angliában rengeteg a lovas állás, a yardandgroom oldalon nézz körül, de vannak kifejezetten galoppal kapcsolatos oldalak is, álláshirdetésekkel. Munkalovasként vagy lovászként kell kezdeni (ha még nincs galoppos tapasztalatod) és ha jól mennek a dolgok, megkaphatod az appretince licencet és onnantól indulhatsz versenyekben. Biztos, hogy menni fog, sok sikert!

(Arra készülj fel, hogy az állások többsége bentlakásos).

2014. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobb azért már galoppos tapasztalattal kimenni.
2014. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!