Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem esik össze a ló...

Egy naaagy fan kérdése:

Miért nem esik össze a ló amikor állva alszik?

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak tippem van, de szerintem azért, mert mivel az embernek bizonyos alvásfázisokban elernyednek, megbénulnak az izmai, addig a lónak nem.
2014. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Majdnem. (Nem nekem kell a válasz hanem a bátyámnak adták fel a lovardában házinak. Én tudom, de nem mondhatom el neki... Hm ez bonyolult. :) )
2014. júl. 11. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Írd már meg nekem priviben, tök kíváncsi vagyok. A másik meg gondolom, hogy evolúciós oka van, ugyanúgy, mint annak, hogy a ragadozók nem sz-rnak menet közben, a potenciális zsákmányállatok viszont igen. Tehát ha jön a vadállat, gyorsabban el tud menekülni, mivel nem alszik olyan mélyen, és ez azért előnyös. Bár mint mondtam ezek csak találgatások.
2014. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

akkor lehet bennünk is azért maradt meg ez az "ösztön" hogy néha mi is menet közben kakálunk mint pl ez a nő is a bevásárlóközpontban csak ment megállt odakakált majd tovább ments :S (biztonsági kamera vette fel)


https://www.youtube.com/watch?v=KEeeEdUc7Is

2014. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű: nem alszanak állva. Csak pihennek. Ha a ló aludni akar, lefekszik.
2014. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert nem alszik, max bóbiskol. Ha aludni akar, akkor úgyis lefekszik. Ismerősöm lova ezt olyan szinten művelte, hogy képes volt délutánonként elterülni és olyan mélyen aludni, hogy horkolt is :D

Egy másik lovat pedig álmodni láttam, álmában futott az oldalán fekve, meg nyihogott is mellé, azt hittem az agyam eldobom tőle.

2014. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Én meglepődtem a magyarázaton, mert különleges.

Az ember és a lő térde is, mint egy csukló, hajlik.

Ha nincs hozzá izom, ami megakadályozza, hogy ne hajoljon be, akkor összecsuklik.

De a lónak van egy "trükkje".

Van egy ín a térdében, amit ébren, futáskor nem használ.

Amikor viszont áll és nem akar erre izomerőt, figyelmet fordítani, akkor ezt az ínszakaszt "beakasztja", így az nem engedi "csuklani" az izületet.

Így már nem kell izomerőt, figyelmet fordítani rá, az ín megtartja és nem csuklik "össze" a térdek izülete.

Lehet nemcsak szunyókálni, hanem aludni is.

2014. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves #7 eltaláltad! Grat! :)
2014. júl. 11. 22:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Létező dolog, amit a hetes ír, de a lovak akkor sem alszanak állva. Régen, amikor napi 12 órákat dolgoztak mondjuk kocsiban, akkor így tudtak csak pihenni (és tudnak ma is), de ma ha egy ló aludni akar, lefekszik.
2014. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lovak tudnak allva aludni ugy hogy "szetterpesztik" a labaikat de a mely alvashoz nekik is le kell fekudniuk
2014. júl. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!