Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskám és csak a...

Banditaandor kérdése:

Van egy macskám és csak a lakásba tartjuk. Nem mehet ki soha csak porázon, de azal is csak 5- 10 percre! és amikor bent van a házba csak alszik vagy az ablakon nézi a madarakat. Nem lesz vagy van bezártság érzete?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha ki akar menni annak úgyis hangot ad, ne aggódj! :) Az én cicámat nem lehet bent tartani, ezért kijárós, de szerencsére jó környéken lakunk (lekopogom) itt magasról tojnak az állat fejére, nem rúgnak bele csak mert ott van! Mindig azt mondom, nem kötelező szeretni az állatokat,de minek bántani! Én sem megyek át a szomszédba és kezdem el piszkálni a lovakat, csak mert nem kedvelem őket annyira! Ott vannak oké, nyáron sok rovar van miattuk, de ő is állat, érző lény, eszembe sem jutna bántani!! Kedves kérdező majd meglátod, ha ki akar menni akkor hangot fog adni neki! De ha ivaros, akkor ne engedd ki, csak ha ivartalanítottad! :)
2014. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen jól elvan bent. Én sem engedem ki a macskáimat, mert féltem őket. Viszont bent a házban próbálok minél több játékot, mászókát ...stb. biztosítani nekik, hogy inger gazdag környezetben éljenek. Illetve egymás társaságában nagyon jól elvannak, sokat játszanak, kergetőznek.
2014. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én cicámtól aztán minden lehet nyitva. Lassan 10 éves és soha nem megy ki a házból, akár nyitva van a teraszajtó, akár az ablak, ő jó távol megy. Ne aggódj, ha ki akarna menni, szólna.
2014. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De jó lenne már, ha eloszlana ez a városi legenda, hogy a macskának nem jó, ha lakásba van zárva.


A dolog nyilván függ a macska fajtájától, és egyben méreteitől, de egy átlagos házimacska semmilyen szenvedésnek nincs kitéve, ha egész életét is a lakásban kell leélnie. Persze ez esetben (legalább egy panle)lakásról beszélünk, nem pedig egy szobáról. A mozgékonyabb vagy nagyobb fajtáknak nem árt egy kicsit több hely, de az emberek döntő többsége megfelelő otthonnal rendelezik egy macska számára.


Amire a macskádnak igazából szüksége van, az foglalkozás, törődés. Igaz, hogy öntörvényűek, de ez nem jelenti azt, hogy nem igénylik a figyelmet, sőt.


Nálunk ~90 m2-en lakik két macska, és vígan elvannak. A konyhabútor és asztal kivételével szabadon közlekedhetnek. Lehet, hogy lemaradnak némi izgalomról azzal, hogy nem mehetnek ki, cserébe évekkel (!) tovább fognak élni, mint a kinti társaik, nem áznak, nem fáznak és nem fogják őket sem összeverni sem pedig elütni.

2014. ápr. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!