Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi répát adjak a lónak...

Mennyi répát adjak a lónak egy edzés után?

Figyelt kérdés

#lovaglás #rápa
2014. júl. 11. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatként rögtön azután érdemes adni, miután megcsinálta, amit kértél. A rögtön az néhány másodpercet jelent. Máskülönben nem látja az összefüggést, csak azt, hogy répát kap. Ha csak kedveskedni szeretnél neki, adj annyit, amennyit jónak látsz. Egy szeletet vagy egy kilót, mint takarmány-kiegészítés.
2014. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
már mint ugy értem h lovaglóóra után mennyit mert miután megcsinál egy járóiskolát nem szállhatok le h adjak neki répát.
2014. júl. 11. 16:20
 3/4 anonim válasza:

Én szoktam számolni hogy mit csinál helyesen.. (pl. ügetés helyes, ugratás helyes)

A végén összeszámolom és minden helyes feladatért kap egy fél répát!

2014. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha önállóan lovagolsz, akkor kis karikákra felszelve akár vihetsz is magaddal órára, ha jól csinál valamit, egy kis karikát odanyújtasz neki, amit a kezedből megeszik úgy, hogy a hátán ülsz. Bár én lovaglás közben a dicsérő szavak és a veregetés híve vagyok, nem szoktam közben kajával jutalmazni, mert ha benn ragad a zablába, akkor utána arra koncentrál, rágogatja. Étellel max. akkor jutalmazok közben, ha valami olyan dolgot csinál, ami számára is új dolog, azaz tanul.


Edzés után pedig annyit adsz neki, amennyit csak akarsz. Ha a pénztárcád úgy engedi, akkor egy szálat, ha úgy, akkor akár kilókat is. A répában semmi olyan dolog nincs, ami a lovat "nyomná", szimplán szeretik, ugyanúgy finom nekik, mint neked bármelyik gyümölcs. Ha kedveskedni akarsz neki, vihetsz bátran akár répát, akár almát, mindkettőt nagyon szeretik, nem lesz tőlük semmi baja, maximum egy jó ideig utánad fog mászkálni, boldog és teli pocakos pacó lesz belőle. :)

2014. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!