Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Edzés közben folyamatosan...

Edzés közben folyamatosan kell a segítségadás?

Figyelt kérdés
Tehát ügetés közben végig ott legyen a csizmám a ló oldalánvagy csak ha meg áll. a csípőmet pedig hogy használom ?
2014. júl. 8. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy folyamatosan kell, így lesz kommunikáció a lóval és nem fog elbizonytalanodni, mert ha nem érzi a kommunikációt, hogy számíthat rád, akkor elbizonytalanodik és megáll.
2014. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát végig ott legeyen a sarkam ?:)
2014. júl. 8. 09:49
 3/14 anonim ***** válasza:
A vádliddal adod a segítséget és nem a sarkad bököd bele az oldalába. Finom kontaktust kell tartani a lóval, de nem a vádliddal kell kapaszkodni, csak egy leheletnyi kapcsolat.
2014. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kicsit hülye vagyok még ehhez . Fogalmam nics hogy tartsam alábamat lovaglás közben .Valaki pontosan le tudná irni ? mert ma megyek lovagolni .
2014. júl. 8. 09:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor majd az oktatód elmondja. Ezt nem lehet két mondatban összefoglalni, főleg, hogy a lovat is képzeni kell ahhoz, hogy ne kelljen állandóan hajtani, csak grammokkal jelezni. Lova válogatja, hogy éppen milyen segítséget igényel ahhoz, hogy javulhasson.
2014. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KGabi0000 ***** válasza:
Nem,nem kell folyamatosan ott tartani.Ügetésnél amikor érzed,hogy lassul a lovad,akkor minden leülésnél odanyomod a csizmád az oldalához.A ló és lovas közötti kapcsolat a szárban alapszik.Ha feszes a szár,akkor van meg a kapcsolat.Ügetésnél nem tudod a csipődet használni,mivel akkor kiesnél a ritmusból és amúgy sincs idő a két felállás között tolni a derekaddal.Én legalábbis nem szoktam a derekamat használni.
2014. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amikor leülsz akkor kell oda zárni a csizmát :))
2014. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A ló és lovas közötti kapcsolat a szárban alapszik"

Ez egy óriási tévedés.

2014. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KGabi0000 ***** válasza:
Pedig nekem mindenhol ezt tanították.
2014. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ülés az elsődleges segítség, mindent meg lehet csinálni kizárólag ülésből. A szár az csak egy kisgészítés, egy kis finomítás kellene, hogy legyen. Ezt bizonyítja, hogy jól képzett lovak, lovasok teljesen szár nélkül is ellovagolnak bármit, legyen az reining, díjlovas program, vagy éppen piaff, csatnál fogott szárral.
2014. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!