Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi répát lehet adni a...

Mennyi répát lehet adni a lónak/csikónak?

Figyelt kérdés
Nagyon sok répánk van most. Mennyit lehet adni belőle egy rendes nagy lónak illetve egy 8hónapos csikónak? Hallodtam olyat is h csak kevés répát lehet adni a lónak mert magas a cukor tartalma és besűríti a ló vérét. Szerintem ez hülyeség. Nektek mi a véleményetek?
2014. febr. 16. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
hülyeség.... Ha egy vödörrel kap ,akkor sem lesz semmi baja.
2014. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én néha szoktam hazahozni 5 cukorrépát azt elosztom a 8 ló között persze amelyik edzésbe van vagy vemhes arra jobban figyelek ne egyen sokat vagy épp ennyivel többet ilyenek, de sima répából fél éves koráig fél kilót aztán szépen lassan egyre többet, én mindegyik lovamnak 1-1 kilót adok naponta.. persze van amikor nem répát hanem almát vagy száraz kenyeret kapnak!
2014. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Köztudott -reméljük-, hogy a magas szénhidrát tartalmú táplálék túletetése kinyírja a lovat. Magas a répa cukoratartalma? Persze, azért kristályosítunk belőle cukrot (sáűrgarépából is lehetne, nem sokkal van benne kevesebb, mint a cukorrépában). Ha túladagolod, akkor bizony ki lehet vele csinálni, elsősorban savós patairha gyulladást fog kapni, ahogy azt ilyenkor szokás, de kólika is bejátszhat, illetve hoszútávon az elhízás sem tesz jó.

Egy átlagos méretű ló napi igényét már két-három nagyobb répa fedezi, 10-15 fölött pedig semmiképeen nem szabad adni, főleg nem egyszerre. Áltlaában csak azért nincs belőle baj, mert túl drága a répa ahhoz, hogy ilyen mennyiségben kapja a ló.

2014. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden etetéskor bedobsz 2-3 darabot az abrak mellé, csikónak kevesebbet. Ennyitől nem lesz bajuk.
2014. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Idézet a lovasok.hu-ról:

"A lédús takarmányok jó étrendi hatásúak: ízletesek, javítják az anyagcsere-folyamatokat és kellemes változatosságot biztosítanak a lónak. A lovak egyik kedvence a sárgarépa. Ebből a naponta akár 2-4 kilogrammot is elfogyaszthatnak. Magas karotintartalma miatt különösen ajánlott csikóknak és szoptatós kancának. Fontos, hogy a répát etetés előtt jól tisztítsuk meg és az, hogy fagyasztva soha ne adjuk. "


Forrás: [link]

2014. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Istenem ... ezt a sok okoskodó szakit... Nehogy adj neki !! Kinyírja,sőt még a közelébe sem lehet,ránéz és patairha gyulladást kap egyből.... Répát ? nehogymár..
2014. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én minden nap adok a lónak gyümölcsöt, zöldséget, zöldség levelet...a közeli zöldségesektől gyűjtöm össze az eladáshoz nem megfelelő árút...megsütötte a nap, megcsípte a fagy, megfonnyadt, vagy a vevő nem vitte el vele (pl. répa levél)...mindig csak lassan változtatok, emelek/csökkentek az adagon, ha túl sok van, és nem bírja ki másnapig, akkor a malacoknak adom...átlagosan napi 2-3 kg körüli a nasi-adag...répából, almából (arányosan adagolva!) max 2 kg, mert ha többet kap, akkor vagy hasmenése van, vagy kemény lesz a széklete, és ha nem figyelnék oda, akkor a következő lépés a görcs...és tudjuk, mi a vége az erős görcsnek...bár az én lovam olyan, ha csak 2 marékkal több zabot kap, az is meghajtja...Ki kell figyelni, lassan adagolni, ha megteheted, akkor napjában akár többször is kaphatnak nasikát, de nem kell sok, nehogy megcsikarja őket. Ha minden nap kiszortírozod az adagjukat, akkor megtanulja a környezeted, hogy napközben miből melyik lónak mennyit adhat, mert ha nap végére elfogy, akkor már az adott lónak nem jár több...
2014. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet hülye kérdés, de a répát jutalomfalatként kapja, ha jól viselkedik, nem? Szóval, ha rendszeresen kap, az nem zavarja meg a jutalmazást?
2021. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!