Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettem egy nagyon vad lovat....

Csady kérdése:

Vettem egy nagyon vad lovat. Simogatni tudom a fejét boxban de nem tudom kiengedni mert megölne rúg harap visit. Hogy tudnám rávenni arra hogy ne akarjon megölni? Illetve hogy tudnék a közelébe menni és felnyergelni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Minek vetted meg?
2014. júl. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
51%
Szerintem próbáld meg leszoktatni az ilyen viselkedésről tudja hogy te vagy a főnök mégse legyél vele haragba. A rendszeres mozgatás is jót tesz neki.először ápolgasd majd futószárazd és próbálgasd magadhoz szoktatni:) szeretgetés meg sok foglalkozás
2014. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk ne vegyél olyan lovat amit nem tudsz kezelni?! :O
2014. júl. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KGabi0000 ***** válasza:
68%
Minek vettél meg egy vadlovat?Szerintem bánj vele kedvesen,adj neki sokszor csemegét,répát,almát és meg fog szeretni,de mindenképp valahogy oldd meg,hogy mozgatva legyen,az nagyon fontos.
2014. júl. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te sehogy. Add el olyannak aki ért is hozzá.
2014. júl. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Lehet,hogy vágó elől mentette meg.Nem biztos,hogy kritizálni kell.Mennyi idős,milyen nemű,fajtája?
2014. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
16 éves azért vettem meg mert 2 embert majdnem megölt már és nem akartam hogy ebből baja legyen. Igen lehet hogy a vágó elől vettem nem nem tudni. egyébként magyar félvér és sodrott keveréke a boxbol sem lehet nagyon még kihozni mert támad. Az okoskodok meg kiméljenek a hülyeségtől. Főleg azok akik nem is ismernem 4 éves korom ota lovazok ezt a lovat is ismertem régen és lovagoltam is csak elkerültünk egymástól cigányok vadították meg azota ilyen :( régen nagyon jo fej volt.
2014. júl. 22. 11:36
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésedből az látszik, hogy rettegsz ettől a lótól. Ha csak be van zárva, akkor még jobban becsavarodik.

Add, el mert ha nincs annyi tudásod, hogy elkezdj vele foglalkozni, akkor csak veszélyt jelent a számodra.

A nyergeléstől ingen csak távol vagy még.

Most vagy kihívsz egy hozzáértőt, aki elrontott lovakhoz ért, vagy próbálj meg neki gazdát találni, vagy megy kolbászba. Ezért egy ilyen korú ló már kapott az élettől, nem hiszem, hogy teljesen visszafordítható a viselkedése.

2014. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
nem lehet megoldani, hogy ne boxban legyen, hanem karámban? mert ott könnyebb lenne "megszelídíteni", ő is kevésbé rettegne, mert a karámban van lehetősége odébb menni, ha nem akar érintkezni és a feles energiáit is le tudja vezetni. te is napról napra közelebb tudsz hozzá kerülni.
2014. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
mindenképpen azzal kell kezdeni, hogy karámba teszed. ott hagyni pár napig hogy mozogjon, ahogy kedve van. aztán szépen fokozatosan lehet hozzá közelíteni. a lényeg a türelem, egy ilyen lónak nagyon nehéz lesz visszaszerezni a bizalmát, de ha kitartó vagy sikerül.
2014. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!