Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet kiengedni egy...

Hogy lehet kiengedni egy kezdő lovast aki még vágtázni se tud, terepre, az egyik legijedősebb lóval?

Figyelt kérdés
Most megyünk majd terepre, és edzőm egy kezdő lányt is hoz magával, aki még életében nem vágtázott. Ez már eleve izéé mert hát ha megijed a terepen, az enyhén gáz lesz, pláne ha vágtába be is ugrik. Terepre ráadásul a legnagyobb lóval jön ki (egy 175 cm-es marmagasságú furiosoval) aki a lovarda legijedősebb lova. Nagyon durva lesz, nagyon féltem a kiscsajt, oktatóm döntése. Szerintetek, nem felelőtlen egy kicsit? Állítólag csak lépni megyünk, de akkor is!
2011. dec. 22. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát így. De mondjuk nem tudom ezt mért nem az edzővel beszéled meg, és mért nem cseréltek legalább lovat? Ugyanis nekünk károghatsz itt, mi meg fényesre nyalhatjuk a popód, de attól semmi nem lesz jobb.
2011. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát első, te nagyon nagy marhaságot beszélsz. Én még nem vagyok kint. Ez edzőm szerint helyes. Arra voltam kíváncsi szerintetek?
2011. dec. 22. 09:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Az edződ tudja megítélni a lovas tudását. Attól, hogy még valaki nem tanult vágtázni, lehet jó az ülésbiztonsága.

Egy lépős terep meg nem a világ vége.

2011. dec. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Cserélj vele lovat, ha ennyire félted. Ijedős lóra nem ültetnék kezdő lovast, bár szerencsére nálunk mind3 ló terepbiztos.

Az edzőnek felvetheted, hogy vezeték lóként vezesse a kezdő alatt lévő lovat.

2011. dec. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az edződ felelőssége. Persze megmondhatod neki, hogy aggódsz a lányért. Azt mondod még nem vágtázott, de terepen volt már?

Én nem tartom olyan rossz ötletnek, ha a ló ilyedőssége még a kezelhető szinten van (csak ugrik egyet esetleg előre vágtázik egy kicsit, nem pedig bakol vagy ráfekszik a szárra és a többi lovat elhagyva hazagaloppozik). Mint kezdő jó lehetőség neki, hogy egy ilyen lovon is tapasztalatot szerezzen. Ha leesik hát leesik, ezt is meg kell tanulni. Sokkal rosszabb egy nyugis lóról váratlanul lebukni (terepen ez is előfordulhat), mert akkor a kezdő elveszíti a magabiztosságát az amúgy jó természetű lovon.

Az edződ talán azért is dönthetett így, mert a csajnak jó ülése van és esetleg korábban már láthatóan jól kezelte ezt a lovat, annak ellenére hogy még nem tud vágtázni.

2011. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem egyszer tapasztaltam már ilyet! Nálunk majdnem 10 évig az edző "zsarnokoskodott". Egészen addig, amíg meg nem történt a baj. Mentők, bíróság, stb. után már komolyan veszi a dolgokat...
2011. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!