Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kantár való egy ilyen...

Milyen kantár való egy ilyen lóra?

Figyelt kérdés

Adottságok:


A ló egy csikó,zablához szokott.

-könnyen fordul karámban és terepen is egyaránt

-menős,inkább visszafogni kell,ha nekiindul

Szeretném minél természetesebben lovagolni,ezért minél kímélőbb zablát és hozzáillő kantártípust keresek.


Milyen típusú kantár kellene neki?

-side-pull

-mexikói

-western

-stb?

Ami nem az irányításra összpontosul,hanem a ló megfogására.Eddig csomózott kötőfékkel és kantárral lovagoltam,úgy,hogy a zablához szakállszíj volt csatolva,a szakállszíj pedig a kötőfékhez,ahhoz pedig a szár.Szóval nem side-pull stílus,se kantár stílus,hogy oldalt van a szár,hanem,hogy alul van,mint a természetes lókiképzésben.

Próbáltam csak kantárral lovagolni,oldalcsatosan,barefoot side-pull-al is,de az a baj velük,hogy a zablát ha fordítom kihúzza a szájából.Az is probléma,hogy legelni szeretne,és nem engedem neki.Gyorsan próbálja a fejét lehajtani,ezért megrántja a szárat,zablát és felkapja a fejét,mert húzza.Ez ellen mit lehet tenni?


Milyen zabla kellene neki?

Én egy duplán tört oliven zablára gondoltam.

Mivel könnyen fordul,és zablával könnyen meg is áll.


Sokat fogok majd vele terepezni.



2014. júl. 22. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

"az a baj velük,hogy a zablát ha fordítom kihúzza a szájából"


Ez itt az óriási baj és ez nem a felszerelésből ered, hanem a kezedből.


Lovagold csikózablával, ha puhábbat szeretnél, kétszertörttel, semmi szükség arra, hogy alul összekösd.

Nem vagyok egy side-pull fan, mert ha azt is úgy húzod, mint a zablát, akkor állandóan szorítaná a ló fejét. A mexikói és western kantár pedig csak részletkérdés. Ne a kantár tartsa benn a zablát a ló szájában, hanem neked kell a kezedet tizedannyira használnod, mint eddig.

2014. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Western stílusban lovaglom,ahol a kezed nem magad felé,hanem a térdeidhez húzódnak.Így érthető az,hogy húzódik,mivel a kantáron semmi orrszíj nincs.Ez akkor fordult elő (1-szer),amikor csak kantárral próbáltam lovagolni.
2014. júl. 22. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az orrszíjon múlik, hogy áthúzod-e a zablát a ló száján vagy sem, annak semmi köze nincs hozzá.

A westernes csikózablákon általában van egy kis egyenes rész, mint a D zablákon.


Ha westernben lovagolod, akkor nem is értem, miért szeretnél rá mexikóit. Az becsukná a száját és nem húznád úgy át rajta a zablát, de a westernesek nem használnak mexikói kantárt, sem side-pullt. A lovat képezni kell arra, hogy a nyomásra engedjen és a kezeddel együtt a fejét is mozdítsa, de nem olyan erővel, hogy a zabla átmenjen a száján, mert abból semmi nem lesz. Nem húzni kell, hanem kérni. Ezzel együtt a neck reinininget is elkezdheted tanítani neki és akkor egy kézzel is fogod tudni állítani.

2014. júl. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kezdjük ott,hogy a westernesek igen is használnak side-pullt,nem is kevesen az ismeretségi körömből,inkább az angol lovasoknál nem láttam még soha.

A mexikóit meg szerintem simán rá lehet tenni,ha a lovas nem az a "stíluswesternes",hogy minden csak olyan lehet,mint amcsiban.


Én nem csak húzom,hanem kérem is tőle. A testsúlyomat arra az oldalra helyezem,a másik lábammal megérintem,szinte nem is húzom.Akkor lépett fel a zabla kihúzása a szájból,mikor talán először lovagoltam csak azzal,és még furcsa volt neki,ezért tátogatta a száját. A kantár jól volt beállítva,orrzó nem volt rajta,habár lehet,hogy akkor túlhúztam,de még mindig nem jöttem rá,hogy hogyan tudott annyira kicsúszni.Na mind1,még mindig nem a választ kaptam meg :(

2014. júl. 23. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor elbeszélünk egymás mellett. Én westernesekről beszélek, nem hobbistákról. A side pull versenyben nem elfogadott, tehát nem is lovagolják azzal a lovakat.

A klasszikus side pull (nem a csomózott, meg a tudomiség milyen változat) egy tipikus angol kantár, ahogy a mexikói is.


A szárat kizárólag úgy tudod áthúzni, ha jobban húzod, mint ahogy a ló a fejét adja. A külső szárat tartsd rá a nyakára (neck rein), ez is segíti a feladat megértését és belsőt ne húzd annyira, csak aprókat mozgasd. Az orrzótól nem függ, max. a kisorrzótól, de azt meg végképp nem használnak a westernesek, hiába mozdítják jobban oldalra a kezüket az angolosoknál.


Szóval én azt mondom, ne a kantárban keresd a megoldást, mert nem abban van. A zablát viszont lecserélném western csikóra vagy D-re, utóbbiak között van kétszer tört.

2014. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!