Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom ezeket lemérni?

Hogyan tudom ezeket lemérni?

Figyelt kérdés

Honnan tudom , hogy :

Mekkora zabla kell neki ?

mekkora nyereg ?

mekkora heveder ?

stb ? ...



2014. máj. 12. 18:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát a zabla az a ló szájától függ, az a lényeg, hogy a szája két oldaláig elérjen. A kantár részei állíthatóak, a torokszíjnál egy ökölnyi rész kell, az orrszíjnál egy-két-három ujjnyi hej kell. Nyerget nem tudom és a hevedert sem, bár szerintem a ló nagyságától függ, de hogy hogy mérik, fogalmam sincs.
2014. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Le kell mérni mindent. Ránézésére meg lehet próbálni keskenyebb-szélesebb nyergeket és amilyen szempontból nem felelnek meg, abból a szempontból eltérő nyergek próbájával kell folytatni a folyamatot. A heveder hosszát már az első nyeregpróba során lemérheted. A zabla méretéhez a ló száját kell lemérni egy egyszerű centivel vagy madzaggal, vagy bármi mással.
2014. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De , hogyan kell lemérni ? Ez volt a kérdések :)
2014. máj. 12. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogy? Fogod, beleteszed a centit a ló szájába és a szám, amit látsz, a zabla mérete.


Felrakod a nyerget a lóra, a felrántó közepétől a felrántó közepéig a hasa alatt átviszed a centit és leolvasod a számot...


A nyeregpróbához itt egy videó a pontos méret, kialakítás, egysúly, stb. megállapításához: https://www.youtube.com/watch?v=U2mKz0uP_K8

2014. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Zablánál leméred a 2 szájszeglet közötti távolságot. Átlagos méretű lovaknál 135mm (13,5) zabla szokott kelleni,a póniknál előfordul a 125mm (12,5) is.
2014. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt így általánosságban kár leírni. A 160-as telivéremnek pl. 10,5-11,5-es kell, ki is lógna a 13-as a szájából, mint a kapanyél. Mérd csak le szépen, pontosan mennyi.
2014. máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a legjobb ha mondjuk bértartásba kerül és jófejek a bértartók és segítenek annyit, hgoy kölcsön adják a cuccaikat egy próbára és akkor kiderül. a zablát pontosan meg lehet tudni próbálgatással, a hevedert nagyjából meg lehet saccolni más nyereg alapján (mert azért nyerge válogatja, hogy mekkora kell) de a nyerget nem fogod tudni pontosan, hogy mekkora kell, az ülőfelület méretét a saját fenekedhez képest meg lehet mondani, de a markamra méret elég bonyolult, és nem minden márkánál ugyanakkora, ráadásul a legtöbb nyeregnél (olcsóbb bolti, vagy használt nyergeknél, sokszor még 100.000-es használt kategóriában is így van) nem tudják a markamra méretet.


szóval marad a próbálgatás! sok sikert, egy jó nyerget, ami tökéletesen passzol a lovadra nem mindig könnyű találni (vannak lovak, amikre kimondottan nehéz), kitartás és hajrá!


(ja és az én telivéremnek 10,5-es zabla kell, ami póni méret, az előző lovamnak 14,5-es kellett...)

2014. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! De ha bem lehet kiprobalni a nyerget ès èn látásra megveszem ès nem jó vagy vissza lehet "vinni" ?
2014. máj. 13. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:

ez az egyik fő oka, hogy érdemesebb használt nyerget venni csak próba lehetőséggel (visszavásárlási garanciával).


a bolt nem köteles visszavenni, csak internetes vásárlás esetén, de csak ha hibátlan állapotban adod vissza. és az, hogy ráteszed a lepucolt lóra és nem jó az oké, de ha már beleizzad, meg a felrántókon látszik egyetlen használat is úgy már nem fogják visszavenni, pedig akkor derül ki, hogy jó-e rá, ha már látod, hogy hogy izzad be alá.

2014. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. máj. 13. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!