Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kehes lóra ráülhetek, mondjuk...

Kehes lóra ráülhetek, mondjuk csak sétálni?

Figyelt kérdés
Van a lovardánkban egy kehes ló, akivel senki sem foglalkozik, állandóan csimbókos a szőre, meg minden, pedig nagyon barátságos ló. Szeretnék vele foglalkozni, ezért azt akarom kérdezni, hogy lehet e vele azért parellizni, meg lépésben lovagolni, ha nem terhelem nagyon le.

2014. júl. 22. 16:22
 1/4 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem még egy kicsit ügethetsz is vele,de az hogyha kehes nem azt jelenti,hogy utána már nem is lehet ráülni,csak éppen nem kell olyan keményen dolgoztatni,nem lesz semmi baja.Szegény már ezért nem is foglalkoznak vele,sajnálom őt,jó,hogy legalább valaki foglalkozni fog vele.
2014. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

foglalkozni úgy is lehet vele, hogy nem ülsz rá, ezért a ló biztos nagyon hálás lesz!

pucold le, kapard ki a patáját, vidd el legeltetni, ha jó idő van mosd le.

a kehesség elég széles skálán mozog, van amelyik kicsit köhög ha porban vágtázik, van amelyik egy helyben állva zihál és majd meg fullad, arra mondjuk lépésben se ülnék rá...


egyébként meg kérdezd meg a ló tulajdonosát, hogy felülhetsz-e rá!

2014. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tulajdonost nem érdekli, azt mondta azt csinálok vele, amit akarok, ezért gondoltam, hogy egy kis ápolgatás, meg foglalkozás. Régebben terepre jártak vele, ezért gondoltam azt, hogy akkor néha-néha kimennék vele kicsit sétálni, mert nagyon szép arrafelé a környék, de csak 1-2 órára
2014. júl. 23. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan, ha nem vészesen kehes, és nagyon figyelmes vagy, a tulajdonos meg nem érdemel lovat, ha így bánik vele. Neked meg sok sikert, és földről is tudsz vele foglalkozni, pl: parelli-játékok, futószárazás stb.. :)
2014. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!