Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a csikómmal...

Zoli 31 kérdése:

Mit csináljak a csikómmal mert elakarom vinni sétálni és ő pedig szaladni akar és tombol?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
először hagyd,hadd ugrálja ki magát a karámban és utána vidd
2012. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egy másik, nyugodtabb lóval menjetek ki
2012. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy kézen vezetve viszed? Rendszeresen csináltam ezt 6 csikóval, az első pár hétben volt gázos, aztán lenyugodtak, a lényeg, hogy nehogy elrántson, mert ha rájön, hogy van esélye, akkor nem hagyja abba. :)
2012. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálam a csikó csak úgy jött utánam, rohangált körülöttem de jött velem állandóan mindenhová. Ne várd el egy kiscsikótól, hogy úgy menjen melletted mint egy felnőtt ló. Bár nem tudom mennyi idős.
2012. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ő egy 8 hónapos csikó és kézen vezetve szeretném vezetni de nem tudom mert tombol és elránt majdnem és ha megyek mellette ő meg nagyon gyorsan akar menni!
2012. ápr. 23. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert még csikó. Nem egy nyugodt felnőtt ló. Ő még szeretné felfedezni mi van körülötte, élvezni szeretné a száguldást, a szabadságot. Olyan mintha egy 2 éves kis sráccal akarnál kézen fogva sétálgatni. Garantáltan a második percben már a kezdet tépné, hogy had rohangáljon. Először én kivinném futószáron, megbarátkoztatnám vele, hogy én nem kényszeríteni akarom hanem kellemes kis sétára indulunk, némi legeléssel és nézelődéssel. Azért futószár mert az ugye hosszú. Nem tudom amúgy se, hogy miért akarsz sétáltatni egy lovat csak úgy, de ok. Mondjuk arra jó, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy lehessen normálisan vezetni, de ennek is megvan a módja nem kényszeríthetsz egy 8 hónapos kiscsikót csak úgy hirtelen fegyelmezett sétára.
2012. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi terepre vittük ki rendszeresen a csikókat, az anyjukon lovagoltunk. Nem volt semmi gond, önfeledten szaladgáltak.
2012. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!