Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy szeressen a...

Mit tegyek hogy szeressen a lovam? Adjak neki finomságokat, vagy mennyek vele sétálni, úgy hogy nem vagyok rajta?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Szeretethiánnyal fordulj pszichológushoz!

A lóval meg egyrészt olyat kell csinálni amit szeret (nem amiről te azt gondolod, hogy szereti, az két külön dolog), másrészt tisztázni kell vele, hogyha fájdalmat okzol, azt se direkt. Ehhez persze alaposan ismerni kell, és aktívan kommunikálni vele.

2011. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
vigyél neki répát, almát, dinnyét (aztmajd nyáron). meg lehet kapni ilyen lovaknak készült "jutalomfalatokat". meg igen, jobb idő lesz vidd ki legelni.
2011. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Az én pacim is ilyen. Én úgy érzem, hogy "nem szeret". Mikor kint vannak a legelőn mindegyik odajön hozzám, csak ő nem. Szerintem neki ilyen az egyénisége. Pedig én is viszek ám neki mindig valami finomat.
2011. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
azért állandóan ne adj neki finomságot, mert megszokja hogy mindig kap valamit és utána egyre agresszívebben fogja keresni az embernél. legyek inkább úgynevezett "jutalomfalatok" egy nap egyszer kétszer talán belefér. igen érdemes sétáltatni úgy hogy nem ülsz rajta, meg foglalkozz a külsejével.próbáld meg stresszmentes környezetbe vinni és lehetőleg minél többet legyen a természetes élőhelyén. tudom majd jönnek a leszavazások meg minden de én is így járok el és jó a kapcsolatom a lóval
2011. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem jó kapcsolatom van a pacimmal :))

Nagyon sokat vagyok vele, nagyon imádom. Szerintem se szoktasd rá nagyon a finomságokra, mert utána kérni fogja. Azért néha belefér, csak ne vidd túlzásba :) Inkább tölts vele minél több időt! Jó ötlet, hogy elmentek sétálni :D

Beszélj hozzá halkan, simogasd meg :)) Biztos nagyon örülni fog neki. Legalábbis az én pacim nagyon szereti. Én például a házimat a boxában írom, és utána felmondom neki :)


Sok sikert, és szép napot!

2011. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat.Ezeket szoktam csinálni alapból;csak azt hittem lehetne még fokozni a dolgot:)
2011. febr. 10. 18:58
 7/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem tudom mennyire ismered a parellit, "natural horsemanship"-et vagy Monty Roberts-et, esetleg Pat Parellit. Hogy magyart is mondjak, Mészáros Gyulát. :)

Vannak afféle "játékok", foglalkozások, amelyekkel barátságosabbá, mélyebbé teheted a kapcsolatodat a lovaddal. Ez persze egy elég hosszú folyamat,de megéri! Nekem bár nincs lovam, mégis teljesen egyet értek ezzel a módszerrel. A természetes lókiképzéssel,aminek a lényege,hogy megmutassák,hogy ló és lovas zabla,és csizma nélkül is együtt tud működni úgy, hogy még a ló is élvezi a munkát. Én ajánlom, hogy nézz utána a dolognak. írj be pár kulcsszót a google-be, mint például : parelli, erőszakmentes lókiképzés, parelli 7 játék... Természetesen ha a fent említett neveket is beírod,ugyanúgy eléred amit akarsz! Én a " parelli 7 játék"-ot "játszom a lovakkal. Nézz utána, ha valamit tudok segíteni,csak írj e-mail-t. A 7 játékról is tudok leírást küldeni,hogy mit hogy kell, de Mészáros Gyula honlapján is megtalálhatod!

Jó keresgélést! :) Remélem segíthettem!

2011. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A parelli jó dolog, sok mindent el lehet vele érni, és nagyon bensőséges lehet a kapcsolatod a lovaddal. Igaz ehhez, jó sok idő és türelem kell.


Ne a kaja és egyéb nyalánkságok által próbáld elérni, hogy megszeressen. Persze vihetsz neki kis répát, vagy száraz kenyeret, almát, de ne mindig, mert ha azzal tömöd egy idő után nagyon rászokik és követelőző lehet, súlyosabb esetben, ha nincs nálad semmi meg is haraphat.


Jó ötletnek tartom a sétát, vidd ki legelni valami dús füvű helyre (pl egy jó lóherésbe), legyél sok mellette a boxban /állásban, sokat vakargasd. Az enyém pl imádja amikor babrálok a sörényével, leengedi a fejét és csukott szemmel élvezkedik :D

2011. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jajj azt kihagytam, hogy ha jó a kapcsolata a vízzel, akkor 30 fok környékén fürdesd sokat. Hidd el nagyon szeretni fogja, hisz neki is kell a felfrissülés, főleg hogy 20 fok feletti hőmérsékletet nem igazán szeretik, és neked is jó mikor csapkod a farkával és te is vizes leszel :D (ha lány vagy bikini felső javasolt :D)

Az én paccom nagyon szereti a vizet, ha nyáron hallja, hogy megy a slag, már jön is egy locsolásra (igaz utána jól bepanírozza magát a porban, de így a böglyök kevésbé csípik).

Utolsó voltam!

2011. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egyszerűen a lovak egyenes állatok és érzi hogy menyire szereted,milyen vagy...és még sorolhatnám.ne szoktasd lócsokira(jutalomfalat szerű) mert utána követelni fogja .az én volt lovardámban volt egy ló :Osito .

sajnos a lovi bezárt . nekem Osi volt a kedvencem ,jó páros voltunk, én hozzám odajött, a többi lovashoz nem.(kezdő ló volt ,mármint "tanító ló")nekem megengedte hogy a fejét simogassam (a többieknek azért mert félt a pálcától és ha a fejéhez nyulnak) bocs de nem tudom befejezni mert most itt sírok és ő jut az eszembe :'(

2011. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!