Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tehetek zselét meg szőrmét is...

Tehetek zselét meg szőrmét is a nyereg alá?

Figyelt kérdés

Általában csak zselés alátétet teszek a nyereg alá (meg persze izzasztót), a szőrmét nem használom, csak porosodik. De most egy kezdő (nehéz) barátom fog felülni a lovamra, mert szeretne lovagolni tanulni, és kicsit tanítgatom futószáron (aztán ha tetszik neki, úgyis elmegy lovasiskolába). Viszont nem szereti a lovam ha pattognak rajta, meg elég érzékeny a derék segítségekre, arra gondoltam, a nyereg alá teszem a zselés alátétet meg a szőrmét is, hogy ne érezze annyira ha pattog a lovas. Szabad egyszerre a kettőt? Vagy nagyon elcsúszkálna?

ilyen a szőrmém: [link]

és ilyen a zselés alátétem: [link]


2014. júl. 22. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
egy alkalomra felteheted, egyre figyelj, hogy a nyeregalátét, zselé és szőrme együtt már elégvastag, ez igencsak szűkíti a markamrát, nem lesz így szűk a nyereg?
2014. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van hasonló szőrmém, nem olyan nagyon vastag, szerintem aláteheted a kettőt együtt.

Amire figyelni kell: ha a lóra tökéletes passzol a nyereg (ami ritka), akkor a plusz alétátektől szűkebbé válik, kevesebb lesz a hely a ló és a nyereg között. Ha a ló nem úgy mozog, ahogy addig, ellenkezik, feljön a feje, had ne említsem, hogy pukli lesz rajta, stb., akkor az azt jelenti, hogy egyszerre a kettő nem fér a nyereg alá. Tehát oda kell figyelni, de ütéscsillapítás szempontbájól biztosan jobban jár, ha kicsit alá van párnázva a nyereg a kezdő alatt.

2014. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából kicsit tág a markamra a lovamra, nem töri fel soha, meg nem nyomja, csak kicsit határeset, ha beejti a hátát, akkor majdnem hozzáér a marjához, úgyhogy remélem nem lesz túl szűk a két emelővel. Lesz majd olyan nyerge, ami tökéletesen passzol, csak még nem tudjuk, hogy mi lenne a jobb árban, ha hozzá igazíttatnánk a nyergét, vagy ha egy újat csináltatnánk neki. :)
2014. júl. 22. 17:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a lovardában nagyon sokszor rakják így, de még egy lovat se láttam ott, akinek emiatt lett volna problémája.
2014. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha tág a markamra, akkor pakolj alá nyugodtan minél vastagabb alátétet, hiszen azzal kitöltöd a nyereg és a ló közötti "hiányzó" részt, kicsit "szélesebbé" teszed általa a lovat. Akkor lenne gond, ha inkább szűk lenne, mint tág.


Jobban jársz anyagilag, ha használt nyerget alakíttatsz rá. 30-40 ezerből megvan, egy adott márkájú nyereg új és használt ára között viszont ennél jóval nagyobb a különbség. Újonnan 150-200 ezer alatt nem is nagyon lehet kijönni. Persze nem tudom, hogy mennyit szánsz rá.

2014. júl. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
100 ezerért vettem használtan a nyergemet, arra gondoltam, hogy ha eladom, és csináltatok egy másikat, kb ugyanannyit költök rá, mintha ezt alakíttatom. És annyira nem szeretem a mostanit, mert nincs combtámasza, és ugratáskor úgy érzem, hogy bármelyik pillanatban lerepülhetek a lóról. :) Egyébként feltettem ma rá a a szőrmés meg a zselés emelőt is, kicsit nehéz volt így nyergelni, mert mindenfele csúszkáltak, de mikor meghúztam a hevedert, onnantól jól állt rajta a nyereg, és szuperül dolgozott a kezdő lovassal, nem zavarta, hogy pattogott rajta.
2014. júl. 23. 14:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor ez jó hír!


Azt árul már el légyszi, hogy hol lehet 140-150 ezer körül egyedileg nyerget készíttetni, mert én a Neizert néztem (Neizerem is van, de eladom), de még az univ nyergek se nagyon jönnek ki ennyiből.

2014. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos, hogy milyen márka, az egyik edzőtársam ismerőse foglalkozik ilyenekkel. (Lehet, hogy nekünk ezért is olcsóbb, nem tudom.) De ő is csak kb árakat mondott, attól függ, mik az elképzeléseim (milyen típusú nyereg, milyen anyagból stb.)
2014. júl. 23. 17:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Barthon és Neizeren kívül annyiért csinálnak nyerges mesterek új nyerget, pont 140-150.000-ért, vagy akár picit olcsóbban is. pont ez a különbség a "márka" (pl. Neizer) és a no name nyeregkészítő terméke között. ez a 40-50.000 ft.
2014. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De van valaki, akiről konkrétan tudtok, hogy jó nyergeket csinál ennyi pénzből? Garanciát vállalnak rájuk? Vagy hogy megy ez? Mert így általánosságban...ismerek egy-két nyergesd, de mind csak javít, nem készít.


Az lehet, hogy ismerősnek olcsóbb... ha csak áfa nélkül adja, már beljebb vagy ennyivel kb.

2014. júl. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!