Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bizalmatlanság, félelem, mit...

Bizalmatlanság, félelem, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

5éve lovagolok,néha versenyzek is.Fél éve van saját lovam,ez előtt soha nem estem.Persze,volt,hogy a lovak csináltak alattam butaságot,de eddig mindig sikerült fent maradnom.Soha nem féltem a lovon,amikor elkezdtem ugrani sem,mindig megvolt a biztonságérzetem.

Kb.4-5 hete leestem a lovamról,nem ütöttem meg magam,ráült az edzőm,majd én is vissza ültem.Nem féltem,meg sem ijedtem,semmi bajom nem volt.Ugyan akkor ugyan ezen az edzésen lelökött még egyszer (igen,jó napja volt:DDD) megint visszaültem,és megint nem féltem,magyarul mintha semmi nem történt volna.

Viszont következő edzésen már a ló legkisebb megijedése után is nagy félelem volt bennem,és azóta mindig egyre nagyobb.Néha már felülni is félek..tippek,hogyan hozhatnám vissza a bizalmamat a lovam iránt?:) Az edzőmmel nagyon jó barátok vagyunk,ő azt mondta,hogy csupán akaratból,bizonyitási vágyból ne lovagoljam ha félek tőle,mert ezt a ló is nagyon jól érzi.

Viszont egyértelműen szeretném magamba tisztázni,hogy ezzel a lóval is elbírok..

Szerintetek?:)))



2014. jún. 23. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt megérzi ha félsz,de úgy lehet az ilyet leküzdeni ha mindig visszaülsz és sikerélményed van. Ha sokszor átesel ilyenen akkor már rutinszerű a dolog.
2014. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak az a gond,hogy nincs sikerélményem..nagyon nem cuki a paci,mindig kitalál valamit amivel az edzéstervet keresztül húzza...
2014. júl. 18. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egy ló rájön,hogy egyszer le tudott téged dobni a hátáról,akkor többször is be fog próbálkozni,erre készülj fel.Azonban következetességgel le lehet róla szoktatni,ami annyit tesz,hogy ülj fel,és 2-3 edzésen (hiába fog ez idegileg teljesen kimeríteni) teljesen a ló által adott jelekre koncentrálj.Legyen száron,ha csapdossa a farkát,konyít,és már készül bakkolni,akkor ráncigáld meg a szárakat,léptesd hátra.Rá fog jönni,hogy veled nincs packázás.Persze,ha még nemrég van meg a ló,akkor ez azt is jelentheti,h nem vagytok összeszokva.De majd kialakul.


Mikor én is megkaptam a lovam,azelőtt volt egy durva,kórházba kerülős esésem. (Azelőtt is estem,de nem volt bennem félelem soha.) Szóval megkaptam a lovat,még a hevedert sem mertem a lába mögött átvenni,pedig az a csikó egy helyben állt,olyan volt,mint egy birka.De idővel legyőztem a félelmet,azt mondtam,h: Ebből elég,nem félek,nem tudsz ledobni,nem fogsz nekem ártani.

És bevált. :) Kis időre szükség lesz,de ez csak akarat kérdése! Ha tovább félsz,akkor valószínű,hogy megint és megint le fog dobni,mert ha érzi,hogy félsz,esélyed sincs a fennmaradásra.

Szóval én tegnap egyedül mentem ki a 3 éves csikómmal terepre,először.-Nem lehetetlen!-mutass neki vezetést,következetesen lovagold,és minden megoldódik!


Sok sikert! :)

2014. júl. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,a tapasztalatod hasznos volt,és kicsit motiváló!:)
2014. júl. 21. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Idő, idő, idő. Ha megfelelően összeszoktok, akkor már a legkisebb jelzéseiből is érteni fogsz, és ő is a tieidből. Az elkerülhetetlen, hogy a ló néha megijedjen, mert menekülő állat, ezt el kell fogadni.

Én mondjuk a klasszikusk épzés híve vagyok - maximális, végletekig fokozott engedelmességet várok a lótól, olyan nincs, hogy ő most kitalálja, hogy engem itthagy, és inkább elmegy valami más mókát csinálni. Kivéve csikónál, mert náluk igenis van ilyen, és időbe telik, mire megérti, hogy ez tök jó, de amikor munka van, akkor nem.

Másik dolog, nem kell hősködni. Ha érzed, hogy baromira tele van, futószárazd meg nyugodtan, had rúgja ki a feszkót.

Hidd el, a lovaglás ilyen: vannak nehéz pillanatok, amiken át kell lendülni, és ez akár hónapokig is eltarthat. Engem egyszer egy belovaglása végefelé tartó 4 éves csikó hagyott ott terepen, hogy csak néztem, mi a fene... Ok, vállat vontam, nem gáz, van ez így, visszamentem érte a lovardába, visszaültem, minden hawaii. Aztán nem voltam lovagolni bő egy hetet, mert nem úgy jött ki a lépés, és onnantól vagy 3 hónapig minden alkalommal úgy ültem fel, hogy ha a ló csak prüszkölt egyet, a frász kerülgetett... Aztán valahogy elmúlt, észre se vettem, mikor, hogyan, miért.

Foglalkozz sokat a lovaddal földről is amúgy, a talajmunka sokat segíthet, és lehet ez bármi, nem számít: klasszikus földről való munka, ami megalapozza a későbbieket, vagy szabadidomítás, ami tetszik.

2014. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is a szabadidomítást ajánlom...ha tökéletesen rá vagytok egymásra hangolódva, akkor már nem lesz probléma. És ez ráadásul annyi sikerélményt ad majd, hogy nem tudsz vele betelni. :D kötőfékes lovaglás, kéz nélkül ugratás, nyakmadzag... :)

sok sikert!

2014. aug. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:')

Ez előtt is minden lovaglás előtt lefutószáraztam,mert egy fiatal,erős paci,de szép lassan egyre jobb a kapcsolatunk:')

2014. aug. 28. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!