Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudsz a lovas felszerelése...

Mit tudsz a lovas felszerelésekről? Egyedül nem tudom kitölteni (többi lent)

Figyelt kérdés

Mit tudsz a lófelszerelésekről?


1- Egy nyugodt, idősebb, kiegyensúlyozott és tapasztalt fjord pónit lovagolsz. A lovasoktatód megkérdezi, milyen zablát használsz. Azt feleled hogy.....


a- természetesen csikózablát.

b- pelhamot, hiszen ez a legkíméletesebb.

c- nos, attól függ, mit találok épp a nyergesben



2- Egy lány a lovardában megkér, hogy vigyél neki egy sabrakot a nyergesből. Nagyon szívesen segítesz, úgyhogy viszel is neki....


a- egy doboz patazsírt.

b- egy nyeregalátétet.

c- egy lótakarót.



3. Az egyik lány az istállóban elújságolja, hogy karácsonyra egy patacipőt vett a lovának. Magadban az gondolod, hogy....


a- Te jó ég! Ez a lány még mindig az Én kicsi pónimat nézi? Patacipő?! Miért nem mindjárt lótopánka?

b- Nagyon jól teszi, ha a lova beleszokott lépni a saját patájába.

c- Még soha nem halottam ilyesmiről, de biztosan tudja, mit csinál.



4- Segítesz az egyik lánynak feltenni a lovára az új patacipőt, de nem értetek egyet, hogyan is kellene felhelyezni. Te azt mondod hogy....


a- Mindig a külső oldalon kell rögzíteni.

b- Teljesen mindegy, melyiket melyik lábra teszitek.

c- Hagyjátok az egészet a csudába, mert ha rosszul teszitek föl, többet árt, mint használ.


5- Van egy lány az istállóban, aki sarkantyút hord. Nemrégen kezdtél el lovagolni, s arra gondolsz, hogy...


a- Nagyon sokat fogsz gyakorolni, hogy minél hamarabb jó lovas váljon belőled, és te is viselhess ilyet.

b- Te soha nem csinálnál magadból bohócot. Csak a westernfilmekben látni sarkantyút.

c- Rohansz, és veszel egy párat a legközelebbi lovas boltban.


6- Valakitől azt a kifejezést hallod hogy első kápa. Szerinted...


a- A nyereg legmélyebb részét hívják így.

b- Ez a mar fölötti, ívelt rész a nyereg elején.

c- Ez a nyeregápolás nélkülözhetetlen kellékének a neve.



Elég csak röviden válaszolni! De nagyon gyorsan segítsetek! Nem kell semmilyen versenyre meg ilyenek csak meg akarom mutatni egy barátomnak.


2014. júl. 23. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem:


1 - a

2 - b

3 - b

4 - a

5 - a

6 - b

2014. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem helyes a megoldás, viszont a 2-es az "c". A sabrak az lótakaró.
2014. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sabrakot huszár nyeregalátétnek ismertem, de legyen lótakaró, bár a hagyományos értelemben vett lótakaróhoz semmi köze. Inkább munkatakarónak lehetne mondani, de az meg nincs a felsorolásban azért szavaznék a nyeregalira..
2014. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez gyökérség

Több megoldás is helyes és van amire nincs megoldás

Kislány agyszüleménye..

2014. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Főleg a patacipős kérdés...valószínűleg pataharangról van szó, de nem sikerült normálisan lefordítani. Vagyis aki kitalálta ezeket a bugyuta kérdéseket, maga sem tudja, mi az a patacipő, vagy éppen pataharang.
2014. júl. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!