Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan köztetek, vagy...

Van olyan köztetek, vagy ismertek olyan embert, akinek nincs saját lova, mégis heti 4-5 alkalommal eddz, és versenyzik? Érdemes ezt így csinálni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy csaj aki bérelt a lovardában egy lovat. Lényegébe a bértartást fizette, azt hiszem 40 vagy 50 ezret és így olyan volt mintha az övé lenne. Csak ő lovagolta és versenyzett is. Mivel még nem múlt el 18 ezért kellett mellé versenyen edző. Ezt külön kellett fizetnie azt hiszem.

De ki lehet olyat is fogni ahol azt mondják hogy csak vidd a lovat versenyezni. Bizonyos költsègek persze a lovast terhelik. Általában ez ott van ahol nem érnek rá foglalkozni a lóval.

Mindkét esetben ha korrektek szerintem jó lehet. De el kell fogadni hogy a ló nem a tiéd és akár egyik napról a másikra mondhatják hogy vége.

2014. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek. ha a 4-5 alkalom nem is mind edzés, csak 2, de majdnem minden nap lovagol. szerintem megéri neki, ha nem, akkor nem csinálná... nagyon szép ülése lett, és ahogy tudom versenyen is szépen teljesít.
2014. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lara Gabriella válasza:
100%
Nekem nincs saját lovam, és általában hetente 3-4 vagy 4-5 alkalommal edzek, és versenyzek. Szerintem érdemes ezt csinálni. De lehet, hogy nekem is lesz lovam.
2014. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például három lovam van, de nagyon kevés időm, így kerestem a lovardába valakit, akinek ugyan nincsen saját lova, de látszik rajta, hogy elkötelezett, és jól is bánna a lovammal.


Megbeszéltem a lánnyal, hogy a bértartást kell fizetnie, ha esetleg valami baj lenne, a költségeket én állom.


Egy hónapja kezdett el a lovammal dolgozni, és úgy látom, hogy rengeteget fejlődött, most készül az első versenyére.

Szóval szerintem megéri.

2014. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 24. 15:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki így csinálja, annak mi az anyagi vonzata? Mert akkor lóbérlés/bértartás havi 30-50 ezer + edző 3-5000/alkalom + versenyek költsége... Nekem ebből az jön le, hogy ez bizony nagyon drága dolog.

De szóljatok, ha rosszul számolok.

2014. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok a lóbérlésbe (bértartásba) benne van az edző ugyanis az edzőtől bérelte. Van ahol jár a bértartás mellé van ahol nem.
2014. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szabi1973 válasza:
Ez bizony nem olcsó sport ha bérelt ha saját lórol van szó.Bértartás havi 30-50 ezer ha fejlödni akarsz havi 6-8 edzés normális edzővel, szintén 30-40 ezer egy verseny nevezési dijjal lószállitással benzinpénzel min 20ezer és máris havi 100ezernél járunk. Nem beszéltünk még a patkolásról esetleg vitaminok, lónak neked felszerelés mindig kell valami.
2014. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem azért csinálja, hogy anyagilag jól járjon. A versenyzés drága, ha saját lova lenne sem jönne ki olcsóbban, sőt. Így legalább nincs rajta a tulajdonosi felelősség, ha iskolalovat lovagol, nem ő fizeti pl. az orvosi költségeket, a patkolást, feles tartás esetén pedig általában csak a felét fizeti. Olcsóbban jön ki és kisebb a rizikó. Persze ennek is megvan az ára, hiszen általában más is lovagolja a lovat.
2014. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom. A lóért nem fizetek, de a licencét, nevezést, szállítást és az edzőt én fizetem. Minden nap lovagolok, akár több lovat is, de csak eggyel versenyzek. Nem gazdaságos, viszont szeretnék versenyezni és ez a lehetőség adatott. Talán nagyobb kategóriákban jobban megéri így csinálni.
2014. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!