Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinek saját lakása...

Van olyan akinek saját lakása van mégis albérletben lakik?

Figyelt kérdés

Az én gondom hogy kicsi a lakásunk. Egyenlőrenem tudok nagyobbra cserélni. Nagyon szeretnénk kertes házban élni...esetleg 3.babát.

Arra gondoltam kiadom albiba a 2 szobás panelom és bérelek egy kertest.

Ti csinálnátok?



2014. jún. 28. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Nem. Hulye lennék bekockáztatni, kell a francnak az ideg.

Egy albérlő mindig ideggel jár. Lelamolja e a lakást, fizet e, nem lép e le...stb...kell ez neked?

Nem tudod nagyobbra cserélni, mert nincs rá pénzed? De 3. babára lenne? 2 szobásban laktok már eleve két gyerekkel, tehát a két gyerek egy szobában van. Ez még csak-csak oké. De azt jelenti, hogy már rég nincs pénzetek többre-max kényelmesen elvagytok 2 gyerekkel, anyagilag.

De ha már kettővel se vagytok kényelmesen anyagilag, akkor pláne ne vállalj harmadikat. Akkor legyen elég 2 gyerek.

Előbb szedd össze magad anyagilag, cseréld nagyobbra a lakásod és rendezett körülmények közé vállalhatsz harmadikat...ez szerintem evidens.

Én is kettőt akartam mindig, 2 évet akartam várni a kettő között, de a körülmények nem engedték, hát először rendeztem magam és utána vállaltam. Most nem esz az ideg, hogy hogy fognak elférni, miből fogom etetni őket-4.5 év lesz közöttük, mert még csak útban van a második.

2014. jún. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Van olyan.

Ingatlanos ismerősünk csinálja (majdnem) így. A különbség, hogy nekik 2 garzonjuk van, amit bérbe adnak, és abból élnek egy nagyobb harmadikban.

Olyanról is hallottam már, aki a kisebb lakás bérleti díjából fizette a megvett nagyobb törlesztőjét,

DE!

mindegyik rizikós megoldás! Semmi garancia nincs, hogy folytatólagosan ki tudod adni a lakásotokat (egy jobb lakás is csak évi átlag 10 hónapot van kiadva, rosszabbak pedig az év felében is csak "állnak"), így ha egyébként nem lenne keret a nagyobbra, felelőtlenség belevágni.

2014. jún. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan vannak így pl. válás után átmenetileg. A lakbér x hányadát fedezheti az az összeg, amit te elkérsz az albérlődtől. Ennek költséghatékonysága viszont sok mindentől függhet, van-e hitel a saját lakáson, benzinköltség (távolság a munkahelytől, óvodától, iskolától) stb. stb. Készíts költségtervet, akár több évre előre és nézd meg, hogy megéri-e + ki fogtok-e jönni anyagilag. Nem árthat gondolatban felkészülni - most még - váratlan eseményekre is (esetleges válás esetén hogyan tovább).
2014. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Mi albiba fogunk menni! Szerintem a 3. baba vállalása nem egyenlő azzal, amit az utolsó írt, hogy "szedd rendbe magad, költözz egy nagyobba stb". Az azt jelentené a mi esetünkban, hogy a 6 millát érő lakásunkat, ha kertesre szeretnénk cserélni, akkor még ugyaneznnyivel kéne rendelkezni. Kinek van 6 millió kézpénze akár az 1. gyereknél, nemhogy a 3. nál??


Mi két gyerekkel vagyunk egy 2 + fél szobás lakásban. De úgy néz ki, hogy költöznünk kell, munka miatt. Mindkettőnknek távol van a munkahelye és egyszerűbb oda költözni. Ott drágábbak a lakások, így gyed után, nem tudnám kipotólni 1-2 millával, az albi az egyetlen megoldás. Ráadásul nekünk 2 lakáshitelünk van, mivel a férjemnek és nekem is volt egy megkezdett hitele, mikor összeismerkedtünk. Tehát a bevételünk nem rossz, ha ezt magunkra költhetnénk, akár még 2 gyereket is vállalhatnánk. Én is nagyobba akarok menni, én is kertesázat részesítenék előnybe és ha úgy jön ki a lépés, lesz harmadik gyerek is. És lehet, te azt írod, szedd össze magad, meg ha már megván, akkor menj, de a nálunk ha maradnánk akkor az egyenló lenne a kevés fizetéssel.

Ráadsául néhány éven belül lesz 2 kifizetett lakásunk, amit akkor eladhatunk, vagy akár az egyik a gyerekeké lehet később.


Viszont az albérlő tényleg macerás. De nem minden albérlő rossz. Ha jó helyen van a lakásod, akkor jó eséllyel normális bérlőd is lesz. Korrekt, normális albérleti szerződéssel, és úgy , hogy te rendezed a fizetni valót és úgy számoltatsz el velük, no meg persze kaucióval még járhatsz jól is.

2014. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Sokan vannak így sajnos. Olyat is ismerek aki messze lakik a munkahelyétől és emiatt bérel lakást.
2014. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

08:15-ös köszönöm a válaszod erre gondoltam.

A helyzet hogy a 11 milliós lakáshitelt kifizettük a lakásunk viszont jelenleg 7 milliót ér..így nekem sincs röpke 5 6 millám.

Nem vagyok szarba anyagilag de azért ennyim sincs. Nem akarok 5 évet várni mert akkor már korban ott leszek hogy nem vállalnék babát.

2014. jún. 28. 08:29
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk vidéken van lakásunk, amit kiadtunk, párom munkája végett Budapesten lakunk.

Egy üres lakást adtunk ki. Azon mit tudnak lelakni?

Nincs bútor, kanapé amit össze koszolnának, nincs hűtő, tv... Ami elromolhatna...

Ha kiköltöznek egy festés kell, ennyi , ami 10.000 Ft, s a férjemmel megcsináljuk egy nap.

2014. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem rossz megoldás, és kevésbé kockázatos, mint egy hitellel terhelt nagyobbra cserélni.
2014. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk, csak én vagyok a gyerek és kicsit bonyolultabb a sztori..

Anyámnak van egy másfél szobás lakása. Miután megvette (akkor még együtt voltak apámmal, azt mondták, nekem vették a lakást, ez volt az eredeti terv...) nagyanyám beköltözött.

4 éve szétmentek a szüleim, anyám odaköltözött a nagyszobába. Nagyanyám mondta, hogy nekem is kell majd külön szoba, ő keres albérletet. Kb 3 hónap volt, míg végül én is odaköltöztem. Nagyanyám több mint egy évig "kereste az albérletet".

Anyám csak úgy tudta kirobbantani a szobából, hogy kijelentette, mindenki költözik.

Így mi összeköltöztünk anyám pasijával, kb 10 percre a sulimtol egy albérletbe. Augusztusban lesz 2 éve, hogy itt lakunk. 1 évis voltak a másfelesben albérlőink, de anyám nagyon unta már őket. Mióta kiköltöztek, teljesen fel lett újjítva a lakás. Most ott áll üresen fél éve.

Anyámnak nincs kedve visszaköltözni még, a felújított lakásba meg nem akar albérlőket. Az előzők kb 1x nem takaritottak ki, ugy nezett ki a lakas utánuk mint egy putri..

18L

2014. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A barátom szülei így vannak. Vidékről (Debrecen) feljöttek Bp-re dolgozni, házukat kiadták, itt bérelnek egy kis lakást (kb. 60nm), és nagyon jól elvannak benne.:)


Szerintem teljesen reális lehet ilyesmi esetben, főleg manapság eladni se lehet rendes áron a házakat/lakásokat.

2014. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!