Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nézegettem eladó lovas hirdeté...

Zowie kérdése:

Nézegettem eladó lovas hirdetéseket és több helyen is olvastam ilyet, hogy "eladó ostorcsapásig". Ez mit jelent, hogy ostorcsapásig? Nincs lovam, nem értek hozzájuk, mielőtt bárki lehurrogna

Figyelt kérdés
2014. júl. 26. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Ostorkivágásig volt a hirdetésben, ha jól sejtem.


Az jelenti, hogy a ló, vagy a fogat mindenesetül eladó, vagyis a komplett felszereléssel.


A kifejezés onnan származik, hogy a vételárban benne van minden (pl fogat esetében), amit az ostor kipattintott, kicsapott, kivágott állapotában el lehet érni vele.

2014. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! 2 ilyet láttam de ostorcsapásig volt írva, lehet ők írták rosszul:) de akkor az,amit te mondtál mert tényleg kocsival, mindennel együtt volt eladó. Köszi a gyors választ:)
2014. júl. 26. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ostorcsapásig kifejezés is él még. Ahogy írták: a fogat mindenestől együtt eladó (ameddig az ostor elér).
2014. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam használatban az ostorcsapásig kifejezést, de tulajdonképpen a magyarázat szempontjából végülis lényegtelen :D


Mostmár tudom, hogy ez is él még :D


Első voltam

2014. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg több helyen van csapásig hirdetve. Valóban kivágásig a helyes, de itt felénk is ostorkicsapásig van írva
2014. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!