Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen ló? Hobbira...

Szerintetek milyen ló? Hobbira kezdő lovasnak ajánlnátok? Többi lent.

Figyelt kérdés

[link]

Nekem nagyon tetszik, 12/L, elmondanátok a véleményeteket róla? Meg hogy kezdő lovasnak jó lenne-e.:) köszii!!:)



2014. ápr. 23. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

a hirdetés nem található


azonban hirdetés nélkül is van véleményem. egy kezdő lovasnak semmilyen lovat nem ajánlanék megvásárlásra, amíg nincs meg egy alap tudás, egy rutin, addig szerintem ne vegyen lovat senki. fontos, hogy több féle lovat kipróbáljon az ember több helyzetben.

egy saját ló nagy felelősség, ott már nem fogják a kezed az oktatók, hogy így csináld, ezt csináld, azt csináld, neked kell észre venni, hogy valami baj van, ha laza a patkó és mindjárt le fog esni, ha sántít, ha gombás, ha fel van törve, és kezelned is kell ezeket a helyzeteket.


azt meg, hogy egy ló jó-e kezdő lovasnak csak élőben lehet megnézni, írhatnak akár mit, esetleg ha van róla videó, amin egy valóba "béna" lovas pattog rajta és cibálja és ezt a ló készségesen tűri, akkor elhiszem.


egyébként meg azzal is vigyázni kell, hogy kisgyerekekkel kedves egy ló, nem egy lovat ismertem, ami a kisgyerekekkel egy cukorfalat volt, de ha béna felnőtt ült rajta, akkor azt odavágta.

2014. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Jól lovagolni úgy tanulsz meg, ha sok lovat kipróbálsz. Az, hogy tudsz lovagolni X-en, az nem azt jelenti, hogy Y-on is menni fog. Nagyon más tud lenni a mozgás, a viselkedés, az attitűd.

Úgy leszel jobb lovas, ha nincs saját lovad.

2014. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!