Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a csikómat...

Hogyan tanítsam meg a csikómat, hogy reagáljon a zablára?

Figyelt kérdés
3 éves csikóról van szó, futószáron szépen dolgozik, és már ültem is rajta.Csak most az irányításával van baj, vagy majd egy idő után megszokja a zablát és fog reagálni rá?

2014. júl. 26. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

duplafutószárral földről.


de leginkább szakértő segítség kéne neked!

2014. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Jesszus..... már megint egy botcsinálta lókiképző, szuper... Hívj egy SZAKEMBERT és lovagoltasd be vele!
2014. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bogi0505 ***** válasza:
28%

szerintem felesleges hozzászoktatni a lovat a zablához, mert azt ugy is utálják.

Inkább valami szárat köss a kötőfékére és úgy legyen ha lovagolsz rajta, hogy mindkét oldalon legyen(úgy kötsd be, hogy olyan legyen, mint a kantárszár.).


Ha azt akarod jobbra menjen egy kicsit húzd meg a kötelet jobbra és ha arra megy, akkor jutalom.

Ugyanezt tedd meg mindegyik iránnyal.

Bár lehet tanácsaim haszontalanok, mert nekem nincs lovam, de rengeteget tudok róluk. Minden vágyam egy saját ló.


Ha ugratni tanítod:

Ha már jól haladtok és meg akarod tanítani ugratni, akkor ne ülj rá, hanem vezetsd valami száron az akadály előtt(a léc nbe legyen túl magas!). Te az akadály mellett haladj, és amikor a ló éppen a léc előtt van, akkor ugrat egyet, és ekkor jutalmazd meg. Sok ideig csináld ezt vele, és 1-2 nap után már rajta ülve is megpróbálhatod.

Som szerencsét:)!

2015. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2015. jan. 23. 06:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Oh Istenem, Bogi...... Legközelebb inkább ne szólalj meg, menj vissza a csillámpónikkal játszani!
2015. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!