Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg eri vele foglalkozni? Mit...

Pajkii kérdése:

Meg eri vele foglalkozni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egy 10 eves Martaloc szarmazasu kancarol van szo. csodaszep viszont hisztis. Kifejezettem hajtos karamban. a madik lovakrol leszakitani nem lehet kulonben agaskodas,bakolas a vege. ugroba jo lehetne , akadalyugrasnal temperamentumosabb es szep a stilusa tud is nagyot ugrani de raun. westernhez tul magas es hosszu habar meg nem probaltam de az szeribtem nem erdekli. hobbylonak gyereklonak se jo. terepen rodeo van allanfoan. teljesen kiszamithatatlan. mit kezdjek vele? mit javasoltok? tapasztalt jo lovas vagyok. mar a 7 jatekot is probaltam vele de ha kovetnie kellene vagy barmi bebutul es ramtamad, nekem ugrik. sosem volt verve. otleteket szeretettel varom.
2014. júl. 28. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy így elnézem: "tapasztalt jo lovas vagyok."

Én ha olyan gyönyörűen lovagolnék, akkor sem merném leírni magamról, hogy jó lovas, de mindegy. De ha ennyire biztos vagy a tapasztalatoddal, én sehol nem tartok melletted, de azért segítek.

Szerintem érdemes vele foglalkozni. 10 éves, akár több, mint 10 évet élhet, és hülyeség lenne az, hogy élete végéig egy bokszban punnyad, vagy havonta cserélget gazdát, mert semelyik nem bír vele. Meg kell mutatnod neki, hogy te vagy a főnök. Szerintem el kell kezdeni újra az egészet földről. Futószár lovas nélkül, utána lovas felül rá, és úgy futószár, és majd csak utána próbáld szabadon. Sokat foglalkozz vele, bizalom alakuljon ki. Ha már megbízik benned, akkor talán nem támad rád. Ha valami rosszat írtam, nem kell letámadni, nem vagyok nagy profi, kijavíthattok. Azért remélem, valamit is, de segítettem!

2014. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jo otlet hogy kezdjek mindent elorol:) a tapasztalt jo lovast ugy ertem hogy 12 ev alatt mindent ateltem mar, amit lovakkal lehet tehat mar semmi sem lep meg. eszem agaban se lenne eladni mert ha valami szakagra nem is de tenyeszkancanak tokeletes.
2014. júl. 28. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Rádtámad.... na és a tisztelet hol van? Ez egy 600 kilós állat. Azért ezeket a köröket le kell futni és igen is ha rád támad, te állj meg vele szembe és olyat csapj rá, amekkorát tudsz. Hidd el meglepődne. A ló nem hímes tojás, egymásközt is rúgásokkal, harapásokkal állítják fel a rangsort. Az az egész hiszti azért van, mert rohadtul alul vagy a szemében, rá van hagyva, és azért bunkó, mert megteheti. Én sem szeretem bántani a lovam, de ha átlépi a határt, akkor bizony csatt van. Persze előtte mindig rászólok, mert ugye a fokozatosság elve alapján haladunk ebben is, bár ha te tudod a 7 játékot, akkor elvileg ezt is tudnod kéne.


HA olyan tapasztalt lovas vagy, akkor ezt neked tudnod kéne, hogy tisztelet és bizalom nélkül semmire sem mész, viszont a tiszteletet ki kell harcolni, és egy dominánsabb ló bizony sokszor be fog próbálkozni, a bizalomnak meg apránként kell felépülnie és kölcsönösen.

Ezt a két dolgot tedd rendbe, aztán kezd el vele előről a munkát, mintha egy csikó belovaglása lenne.

2014. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!