Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha lázas a lovam?

Mit tegyek ha lázas a lovam?

Figyelt kérdés

a, Terítsek rá vizes lepedőd és sétáltassam.

b, Vigyem be a hűvös istállóba.

c, Állítsam vízbe.

d, Adjak neki valami lázcsillapítót.


Természetes mindezt az állatorvos hívása után.


A minap lázas lett két ló akikkel foglalkozok, a fent említett sorrendet követve jártunk el, az állatorvossal nem én beszéltem, így nem tudom melyik volt az ő tanácsa és melyik a ló tulajdonosának ötlete.

Az orvos így láthatatlanban még patairha gyulladást is megállapított az egyik lónál, és nem tiszta a kép hogy az miatt kellet-e vízbe tenni őket, vagy a láz miatt? Illetve a vizes lepedőzés nem káros a lovaknak? Úgy értem megfázhat meg ilyenek, nem? A mozgás meg a másik, kell-e mozgatni egy lázas lovat, vagy sem? Meg az hogy meleg volt a patájuk, az a láztól volt, vagy a patairha gyulladástól? Mi a legjobb nekik ilyenkor?


(Az interneten nem találok erre vonatkozó információkat, viszont érdekel a dolog, hogy legközelebb nagyobb tudással állhassak az ilyen jellegű dolgokhoz, és pl. ne lepedőzzem a lovat amikor az nem segít neki.)


Köszönöm!



2014. aug. 2. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. régen terjed el ez a baromság -embernél is- hogyha lázasak vagyunk akkor rögtön csillapítani kell. Mostmár az a nézet, hoyg egy enyhébb lázat hagyni kel (nem véletlenül van), ha nagyon magas akkor kell beavatkozni. Tehát kérdés, hogy mekkora a ló láza.

a, az ugye ugyanaz mint nálunk a vizes borogatás

b, nyilván azért, hogy a nap ne hevítse tovább, deha a ló ideges lesz tőle kakor inkább hagyni kel la töbiekkel, mert a stressz többet árt, mint amit az árnyék használ

c, patairha gyulladás ellen egy régebbi módszer, de orvos megkérdezése nélkül ezt én már nem tenném, mert ha ugyanúgy "megfázhat tőle", vagyis a gyenge immunrendszernek nem feltétlen használ

d, tilos gyógyszert adni neki, hacsak az állatorvos nem mondja kifejezetten

2014. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


40,3 és 39,9-ről indultunk, és ez az érték ugrándozott, hol feljebb, hol lejjebb ment.

A vizes borogatás pl. 2 fokkal levitte nekik, a víztől nem változott, a gyógyszertől lement 38,4-re, rá egy órára újra 40 egész valamennyi volt.

A 41 fokot egyszer sem érte el, a legkisebb meg 38,4 volt, de még az sem normális.

2014. aug. 2. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Első teendő: az állatorvos megállapítja, hogy mitől lázas a ló.

Második teendő: ellátja a lovat és elmondja nektek, hogy ezen kívül mit tudtok tenni érte.


Patairhagyulladást nem lehet látatlanban megállapítani. A lázat hűtéssel csökkenteni nem sok értelme van (szerintem). Kezelni kell a betegséget, ami a lázat kiváltja. Érdekes, hogy két ló lett egyszerre lázas, tehát ez inkább tűnik valamilyen fertőzésnek vagy olyan környezeti tényezőnek, ami mindkettejüket egyszerre érintette.

Az biztos, hogy mozgatni nem kell a lázas lovat.

Beszélj a tulajdonosukkal, hogy pontosan mit mondott az orvos.

2014. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A patairha gyulladás gyanúja onnan merült fel, hogy előző nap, ez a két szóban forgó ló, betévedt a takarmányosba és egy kb. fél hordó búzát bezabáltak.

És másnap jött ki az rajtuk, hogy mondhatni lebénultak, darabosan mozogtak és úgy csináltak mintha sántítanának. (Már ekkor hívtuk az állatorvost.) De lázuk még az elején nem volt.

Az orvos szerint a takarmányban nem volt semmi "olyan", egyszerűen csak felborult az emésztő traktusuk(?).

Mind két ló kapott injekciót, az egyik kettőt is. Azt hiszem valami szteroidot, meg antibiotikumot.

De konkrét parancsot nem kaptunk a lázt illetően, pedig az orvos távozása után, ugyanúgy nem ment le nekik.

Az egyik lónál csakugyan kezdetleges patairha gyulladást vélt felfedezni, amire azt mondta hogy hagyjuk őt a vízben, majd fél óráig vegyük ki, ha meleg még a pata akkor vissza a vízbe. És hogy mivel időben észre lett véve, lehet orvosolni a patát, további kezelésekkel.

A másik lovat meg engedjük ki a karámba, de folyamatosan mérjük a lázát. Ja, és hogy az elkövetkezendő időkben csak réti szénát ehetnek, almát meg ami ilyen savas azt nem.

2014. aug. 3. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!