Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel tudom erősíteni a lovam...

Mivel tudom erősíteni a lovam és a köztem lévő kapcsolatot? , meg + pár kérdés

Figyelt kérdés

Nem lovagolhatok rendszeresen versenyszerűen . Viszont imádom a lovakat és van is nekem egy . Be lesz hajtva az ősszel mivel apukám és a lovász akkor ér rá addig meg had élje ki a csikó korát . De szeretném ha egy erős kapcsolat lenne köztünk . Parellit nem tudom mivel nem tudom ,hogy kell és nem akarom elrontani a lovat nem értek hozzá . Legeltetni szoktam meg sétálni vele . Milyen dolgok vannak amiket meg taníthatok neki anélkül ,hogy elrontanám . Meg tanítottam pipálni ...szeretem az ilyen lényegtelen dolgokat .

Hogyan tudom neki megtanítani ,hogy körbe körbe forogjon ?

Olyan nagy labdát hol lehet venni ?

3 évesen nincsen semmi elmaradva ?


2014. aug. 1. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Lólabda az a nagy labda és lovasboltok többségében akad. Nézz szét a lovas piactéren.

Minek kéne körbe forognia?:D Olyanra gondolsz, mint a reiningben a spin?

Mivel nem írtad, hogy mit "tud", így honnan tudnánk, hogy el van e maradva?:) Mivel 3 éves kor alatt jó esetben nem b***tatják belovaglás terén, untig elég, ha barátságos az emberekkel, könnyen vezethető, pucolható, lábait adja, esetleg futószáron elkezdhet vele hozzáértő dolgozni. Bár én 3,5-4 éves kora előtt nem is szoktam rájuk ülni. Nyilván szoktatva vannak addigra nyereghez, zablához és kisebb súlyokhoz, de hova sietni vele?:) Nem az én világom amikor a "Pista bácsi falu széli, száj tépős, rugdosós" lovait adják ki mércének. : D

2014. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom hogy ha jó kapcsolatot akarsz a lóval, csak legyél vele sokat, ne csak akkor mikor lovagolni akarod. sétáljatok ki 1 órára terepre vezetőszáron, pucolgasd ha szereti. el lehet kezdeni szoktatni a szerszámokhoz, kantárhoz nyereghez, szekérhez is akár, így könnyebb lesz majd az ősszel.
2014. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!