Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok egy...

Milyen zablát ajánlotok egy finom, érzékeny szájú lónak?

Figyelt kérdés
Igaz, mostanában zabla nélkül lovagolom, azóta sokkal szívesebben is megy. (Side pullal) De, csak kíváncsiságból érdekel, hogy a ti véleményetek szerint milyen zabla lenne neki a megfelelő. Amúgy a fogai egészségesek, és nagyon finom kézzel rendelkezem. Amúgy korábban egyszer tört csikózablával lovagoltam, de mindig kitért a hatása alól, nehezen állt meg, kapkodta a fejét. (Amióta nem használok zablát, nincs ilyen gond, nagyon szépen megy) Amúgy egy pigmenthiányos lóról van szó, tehát extra érzékeny MINDENRE. (Tapasztalatból írtam)
2014. aug. 2. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
u.i.: Valószínűleg azért van gondja a zablával, mert túl érzékeny a szája. Amúgy ha kérem tőle, teljesen jól irányítható zablával, de viszont lovaglás végére kisebesedik a szája a zabla helyén. Pedig nagyon nagyon finom kézzel lovagolom (!) (Nagyrészt a fókuszommal írányítom, alig használom a szárakat)
2014. aug. 2. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Milyen zablától sebesedett ki? Olív vagy futó karikás? Mert ezt normálisnak nemigen lehet mondani.


Az egyik legfinomabb zabla az egyenes gumi, nincs diótörő hatás, a nyomás pedig egyenletesen oszlik el a hordászon és a nyelven.

2014. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem lenne szabad kisebesednie,akkor mindegyik kitöri neki ha ilyen probléma van,oliv és a csikózablától nem nagyon találsz finomabbat.
2014. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jobban érzi magát a side pullban, és megtudod normálisan állítani a lovat, akkor használd továbbra is a side pullt! A lónak is jobb, mint a zabla. Főleg, ha érzékeny szájú. :)
2014. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképp maradok a sidepullnál, csak érdeklődés képpen tettem fel a kérdést. Igazából nem használtam erős zablát (egyszertört csikózabla) csak az orra az erős uv hatására beekcémásodott. (Napégés okozta)
2014. aug. 2. 21:25
 6/9 A kérdező kommentje:
És a zabla pont az ekcémát "nyomta" és ennek következtében sebesedhetett ki neki.
2014. aug. 2. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Az egyszertört sikózablát sem kedveli minden ló, van, amelyik jobban preferálja a kétszer törtet, vagy akár az egyenest. Az általános vélekedés az, hogy a kétszertört zabla nagyon kíméletes, de ha minden felvételnél megnyomja a ló szájpadlását és összeszorítja a nyelvét, azt mondanám, hogy ez nem teljes mértékben igaz. Leginkább persze kéz- és lószájfüggő a dolog.
2014. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van vastag, gumírozott zabla is, direkt a hiperszenzitív lovaknak kifejlesztve. Alapelv, hogy a legtompábbtól indulunk, és élesebbre csak akkor váltunk, ha nem lehet a lóval elbírni.
2014. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kétszer tört, vastag olívzabla. Csikózablát én semmilyen ló szájába sem teszek jó szívvel, max zablagumival.

Egyébként a laza szár nem jó, nem attól puha a kezed, hogy nem nyúlsz a szárakhoz. Akár pont ez is okozhatja a kitérést, illetve persze az is, hogy a zabla kidörzsöli a száját. Gumis zablát érdemes lehet kipróbálni.

2014. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!