Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhes szamarat lehet "lovagol...

Vemhes szamarat lehet "lovagolni"?

Figyelt kérdés
Most szoktam össze egy nagyon édes szamárral, és mint kiderült hamarosan kis szamárka lesz. Nem akarom, hogy bármi bajuk legyen azért mert én szabadidőben megülöm, árt nekik?
2010. jan. 12. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább ne ülj rá egy vemhes állatra.. Épp elég baja van szegénynek azzal is, hogy ráülsz plusz még ha vemhes is :D
2010. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem 100 kg vagy, nyugodtan ülj rá! Könnyebben fog szülni, ha mozgatva van!
2010. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szabadon tartott csacsika, a mozgás az meg van neki, arra megy amerre akar, és annyit amennyit akar. Még egy kérdés, honnan fogom tudni, hogy közel van az elléshez? Nagyon féltem szegénykét, nagyon bántana, ha miattam lenne baja, mert én csacsigolni akartam...
2010. jan. 12. 12:52
 4/18 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Hát... sajnos szerintem éjjel fog elleni. De biztos nem lesz semmi baja, ne aggódj!

A mozgásra meg késztetni kell, magától nem fog sétálgatni. Te is inkább fekszel a tv előtt mint futsz :) gondolom

2010. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De honnan látom rajta, h jön a kiscsacsi? Vannak észrevehető jelek? A hasán vagy a mozgásán?

Akkor nem lesz csacsigolás, majd ha megszületik a kicsi, addig marad a járkálás, meg a tisztitgatás:)

2010. jan. 12. 13:02
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
jó lenne ha kihívnád az állatorvost...amúgy vemhes lovon lehet..persze az utolsó hetekben nem.gondolom jól lehet tartva szegény szamár..
2010. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
szegény szamár? nem szegény... nagyon jól van tartva, foglalkozva van vele, és a szabadság is meg van adva neki. Magától jön oda hozzám, ha akar elmegy amerre akar, nincs verve, a gyomrán keresztül lett betanítva, szépen ápolt a szőre, a patája... mindenképp lesz állatorvos mellé, csak mivel,h 1 év a vemhesség, és alapjába véve is dagi a csacsi, így nem akarom feleslegesen kihívni a dokit, mert ő sem tudná megmondani,hogy mennyi van neki hátra... de azt tudom, h látszik a pici amikor mozgolódik, onnan gondolom, h már a vemhesség vége fele tarthat...
2010. jan. 12. 13:18
 8/18 anonim ***** válasza:
mért nem konzultálsz inkább egy állatorvossal?
2010. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szamagolni! :DDD Am sztem nem :)
2010. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi... ha nem tudsz válaszolni, akkor nem kell írni semmit.... vannak akik szívesen megosztják a tapasztalataikat, ha meg nincs, akkor nem írnak. Köszi a segítséget mindenkinek aki írt!!
2010. jan. 12. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!