Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sovány ez a ló? (KÉP, LINK)

Sovány ez a ló? (KÉP, LINK)

Figyelt kérdés

Olyan beesettnek tűnik a combjánál, és amikor szemből nézem, néha, mikor nem áll teljesen egyenesen (egyik oldalát jobban kinyomja), olyan, mintha kilátszódna az a rész, ahol a bordája végződik, de ezekhez a képekhez képest ( [link] Sokkal hátrébb van, de nem egy konkrét dudor, hanem mondom, olyan, mintha ott végződnének a bordák, és ahogy fordul az egyik oldalra, a másik oldalon kinyomódik. (Mindkét oldal ilyen, kb így: [link]

Vagy ez amiatt lehet, hogy lehet, rövidebb a törzse? (Haflingi.)

Mondjuk ezekhez a képekhez már jobban hasonlít arányaiban, lehet, a legelső rajzon aránytalanul rövid?: [link]

[link]


Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2014. aug. 6. 18:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem, ez ideális. Akkor jó, ha bordái éppen látszanak, de inkább picit soványabb legyen, mint kövérebb. A csípő valszeg azért áll ki, mert ilyen alkat.
2014. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De haflingihez képest is jó ez? :S Régen nem ilyen volt, most a marja, háta is jóval csontosabb, mint volt...
2014. aug. 6. 18:11
 3/20 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy régen milyen volt, de most nem sovány, az biztos. Ha egy teljes alakos fotót feltettél volna, könnyebb lenne megítélni, de annyi azért látszik, hogy a bordák burkoltak, alig látszódnak, ez a fontos, nem a horpasza, ami lehet beesett attól is, hogy egy ideje nem evett, ivott a ló. Hivatalosan az a ló van megfelelő kondícióban, aminek a bordái nem látszódnak, de tapinthatóak. Lehet, hogy férne még rá, de ezt ezekből a fotókból nem nagyon lehet megállapítani.
2014. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

szerintem pedig ahhoz képest, hogy hafi igenis sovány.


nem az a jaj atyám, hívjunk állatvédőt kategória, de egy hafi takarmányhasznosítása olyan, hogy kb levegőn is jobban kell kinéznie ennél, a képek alapján nem tudom elképzelni milyen keveset ehet.


ha pedig fogyott mostanában, akkor mindenképpen utána kéne járni, hogy miért.


a fogait mikor nézte orvos?

2014. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Haflinginél sem tragédia, ha látod a bordaívét, de nyilván az sem gond, ha csak tapintani tudod. Nem kóros a helyzet, kicsi még elférne rajta azért. Ha nagyon zavar, akkor egy féreghajtózást követően adhatsz neki egy kevés kukoricát, az hízlal. Nyáron óvatosan vele, mert fűt is, és a ló energiaszintjét is megdobja.
2014. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Most sötétben is csináltam képet, így a vaku kiemeli azt a részt, amit mondok...

[link]

2014. aug. 6. 20:48
 7/20 anonim ***** válasza:
Én hagynám hízni.. ráférne még egy 50kg.. akkor szebb és hafisabb lenne.
2014. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor növelem az adagját, meg igyekszem majd heti pár alkalommal legeltetni (sajnos nincs saját legelője). De nagyon borzasztó? :( Úgy értem, ha meglátjátok, akkor elszörnyedtek, szóval durva? :(

Ezeket a képeket tegnap csináltam:

[link]

[link]

2014. aug. 7. 09:40
 9/20 anonim ***** válasza:
ne aggódj , annyira nem durva de növeld az adagját ..egy picivel de vigyázz csak fokozatosan . Egyébként meg az én lovamnak meg a bordája is látszik és nem azért mert nem kap enni hanem mert nem eszi meg a szénát . Zabot korpával kap reggel este és mégis olyan mint egy egy kimustrált sportló . Szóval lehet csak ilyen a ló . De ha emeled hát ha fel szed egy keveset .
2014. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, hogy sok ilyen ló van, de mégis csak haflingi...

Egyébként sosem volt az a monstrum alkat, amikor nagyobb darab, akkor is inkább pocakos, nem ilyen széles szügyes, vaskos darab.

2014. aug. 7. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!