Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sovány ez a ló? (KÉP, LINK)

Sovány ez a ló? (KÉP, LINK)

Figyelt kérdés

Olyan beesettnek tűnik a combjánál, és amikor szemből nézem, néha, mikor nem áll teljesen egyenesen (egyik oldalát jobban kinyomja), olyan, mintha kilátszódna az a rész, ahol a bordája végződik, de ezekhez a képekhez képest ( [link] Sokkal hátrébb van, de nem egy konkrét dudor, hanem mondom, olyan, mintha ott végződnének a bordák, és ahogy fordul az egyik oldalra, a másik oldalon kinyomódik. (Mindkét oldal ilyen, kb így: [link]

Vagy ez amiatt lehet, hogy lehet, rövidebb a törzse? (Haflingi.)

Mondjuk ezekhez a képekhez már jobban hasonlít arányaiban, lehet, a legelső rajzon aránytalanul rövid?: [link]

[link]


Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2014. aug. 6. 18:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

És egyébként hány kg szénát javasoltok neki napi szinten?

Abrakot nem kap, csak szénát, meg napi szinten zöldség/gyümölcs (nem több kiló számra, de nem is 1-1 falat almát répát).

2014. aug. 7. 10:11
 12/20 anonim ***** válasza:

a fogas kérdésre nem válaszoltál! mert ha rosszak a fogai, hiába van előtte széna, ha nem tudja rendesen megrágni, nem tudja jól megemészteni sem.


szénát kilóra szerintem nehéz megmondani, mert senki se méri le kilóra, ha ennyitől így néz ki, többet kell adni. abrakra egy hafinak nem igen van szüksége (hacsak nem dolgozik sokat) de szénából mindenképpen több kéne.


a horpasza teljesen be van esve (amit egyébként más néven "éhgödörnek" is hívnak (nem vicc), ebből is az látszik, hogy most is épp nincs tele a hasa. a cigánybarázda is látszik, a csípő csontja ki van...


nyilván mindenkinek más a véleménye arról, hogy mikor néz ki egy ló, de én még sosem láttam soványabb hafit, ők mindig túlsúllyal küzdenek. ha szembe jönnél velem az erdőben, biztos, hogy megállapítanám, hogy "jesszumpepi, ilyen sovány hafit még nem láttam, ezt éheztetik".


a soványságnak 4 fő oka lehet:

- nem kap eleget enni a ló (ez a legjellemzőbb, ezt nem kéne hagyni)

- rosszak a fogai (évente meg kell nézetni a fogait állatorvossal!)

- szervi baja van (sok féle lehet, gyomor, máj, stb)

- lelki baja van (sokszor az egyedül tartott lovak nem esznek jól)

2014. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez egy sportlónál ideális alkat,de egy haflinginél nem..most se mondható annyira soványnak,de férne még rá úgy 50-100 kg.
2014. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Soványnak nem mondható kiéhezettnek végképp nem. Talán mintha látszana a bordája (vagy csak a fények?) és kiáll a csontja egy kicsit. Szerintem emeld az adagját egy kicsivel fokozatosan egy +50 kg még mehet rá (főleg mert hafi és azok mindig pufókok csak ne hízzon el) és nézesd meg a fogát. Egyéb baj nem látszik így kép alapján. :)
2014. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Lacagyerek válasza:
Őszinte leszek láttam már szebbet is de csunyábbat is. Azért egy kis hús elférne rajta. Talán egy kis abrak nem ártana neki de vigyázz vele mert a haflinginek elég jó a takarmány hasznosítása.
2014. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Anno barátnőm reggel-este kb. 1-1,5 marék zabot adott a hafijának, meg ad libitum szénát, de az a ló szite gurult, pedig elég sokat dolgozott, mondjuk nem túl komoly megerőltetés volt (gyerekek alatt ment).
2014. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
ez teljesen jó,de ez a ló nem szerepelt régebbi kérdésbe?
2015. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nem ennek nem kell kövérebbnek lennie , de ha gondolod mehet rá 150-250 kg ja újra írom hogy LEHET!
2015. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
szerintem nem sovány, de ez fajtától is függ. pl a shordlotnak is alapból nagy a hasa (nem éri meg megvenni [link]
2015. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A shordlotnak (vagy minek írtad) fogalmam sincs, milyen a hasa, de olyan ló nincs, hogy "gyárilag kövér és nagy hasú" csak úgy mondom. Minden tartástól függ, a munka mennyisége és minősége hogyan aránylik a felvett takarmány mennyiségéhez és minőségéhez...
2015. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!