Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan növeljem az adagját?

Hogyan növeljem az adagját?

Figyelt kérdés

Ha kicsit hízlalni szeretném a lovam (kisló), hogyan kezdjek neki, mennyivel növeljem a napi széna-adagját, hogy ne legyen túl hirtelen?

És mi van, ha esetleg hirtelen nagyobb adagot adok neki, mint a szokásos? Lesz baja?



2014. aug. 7. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A széna nem olyan, mint a zab, hogy minden nap egy marékkal szabad többet adni.. Ha eddig reggel és este egy-egy nagy villát kapott, akkor az első nap délben egy kis villát adsz neki, aztán 1-2 nap múlva már teljesen átállhatsz. Szénától nem szoktak kólikázni a lovak. Nyilván, ha az éhhalál szélén van a ló és bezabál belőle, akkor simán előfordul, de normál esetről beszélünk.


E.

2014. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szénát ad libitum lehet (kellene) adni, vagyis amennyi a lóba belefér.

Az abrakot csak fokozatosan szabad emelni.

2014. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) Akkor ezen nem kell idegeskednem. :)
2014. aug. 7. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Elhoztam egy pokolian sovány 4 éves kancát, minden létező csontja kint volt. Elé gurítottam egy bálát, és nem evett meg többet, mint amennyi jól esett neki. Szépen fokozatosan, ő saját magának emelte az adagot. Kaszáltam neki zöldet, mert az is nagyon fontos, főleg ha nincs legelő és néhány hónap alatt tökéletesen nézett ki.. :)

Zabot kapott, abból minden nap egy negyed fándlival emeltem. (Amikor odakerült kapott egy felet, reggel este. Másnap 3/4-et, harmadik nap már egy egészet. Zabbal ezt meg lehet csinálni. Ha kukoricát adtam volna neki, bár én nem szeretek kukoricával etetni, akkor egy marékkal emeltem volna. :)

Remélem segítettem

2014. aug. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm! :)

A bála-elérakást nem tartom jó ötletnek (az én esetemben természetesen), mert ő, ahogy van, képes egyszerre befalni egy bálát. Szerintem, amíg el nem fogy, enné. :D Bár egyszer már ki lett próbálva, de viszonylag gyorsan elfogyott a szokásoshoz képest. :P

2014. aug. 8. 07:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer kell, hogy jól lakjon, utána már csak "csipegetni" fog. Tapasztalat. A szénától meg ha jó minőségű semmi baja nem lehet. :)
2014. aug. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kissé éhes a lovad, hogy így falja a szénát? Mennyit adsz neki és milyen gyakran?
2014. aug. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!