Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kapcsolat kettőnk...

Milyen a kapcsolat kettőnk között? Hogyan növeljem az önbizalmát?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kutyám és nem tudom ki áll feljebb a rangsorban. Olvastam szakirodalmat, de sehol nem találtam olyant ami ránk illik. Kezdeném az etetéssel: még a szájába is belenyúlhatok gond nélkül még a tálját is elvehetem tőle . A séták többinyire borzalmasak húz szökik ha meglát egy kutyát én megszünök létezni azonnal oda rohan és játszana. már több dolgot kipróbáltam a megfordulástól az elé állásig mindent, de annyira a másik kutyára koncentrál, hogy sosem rám figyel. Régem mindennap vittem kutyát közé, de elköltöztünk és nagyon messze kerültünk a kutya barátaitól errefelé meg nem találtam kutyásokat akiknek normális kutyájuk van. Az itthoni élet sem egyszerű az étkezések lehetetlenek, mert nyüszög már próbáltuk kizárni az étkezőből, de kaparja az ajtót és ugat. Egésznap nyüszög már az agyunkra megy
2013. febr. 16. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Már csak azt nem értem, hogy miből gondolod, hogy növelned kellene az önbizalmát? Nem egy beszari, félős kutyának tűnik írásod alapján. :)


Viszont nekem úgy tűnik, hogy a sorrend nincs rendben, másfelől a kutya tele van energiával amit nincs módja levezetni. Erre utal az egész napi nyüszögés és a séták alatti viselkedése.

Milyen fajta kutya? Mennyi mozgásra van lehetősége napi szinten? És más egyéb fárasztás szokott lenni, főleg szellemi? És hogyan próbálod tiltani a nem kívánt viselkedést? (pl. ajtókaparás)

2013. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom milyen fajta talán labrador, vizsla németjuhász. Sajnos napi 1 óra séta van, mert már annyira belefáradtam az egészbe. fél évesen hoztam egy menhelyről ahol azt monták az előző tulajdonos (szándékosan nem írtam gazdát) kínozta, bántalmazta, éheztette nem tudom, hogy emiatt, de néha bizonytalam az emberekkel és nem igazán tud külömbséget tenni támadó és barátságos kutya között. hirtelen hangos zajtól fél az idegenektől is sokszor ugat a semmire. Amúgy elég pörgős kutya, de sajnos sima sétával nem lehet kifárasztani elengedni meg nem igen lehet mikor kutya van a közelben futtató meg nincs a városban. A tiltás az határozott nem vagy bökés, de mindkettő hasztalan. Amí naponta ment kutyák közé nem volt ennyire stresszes. Akkor még a lábmelletti séta is ment, de mióta nincs kutyák közé víve (kb. 1 éve nem játszott egy jót) azóta nagyon kezelhetetlen
2013. febr. 16. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted. Nekünk is volt egy olyan korszakunk, amikor teljesen kiégtünk a séták miatt, ugyanazon okokból, mint ti - ebből most kezdünk kilábalni. Fontos, hogy ne csüggedj, szedd össze magad.

Találj egy helyet, ahová napi rendszerességgel ki tudod vinni játszani, egy olyan helyet, ahol el tudod engedni. Nem kell, hogy kutyás hely legyen, ha kertetek van, akkor kezdésnek az is megteszi: labdázz vele és van egy olyan játék, amikor egy bot végére kötelet kötsz, annak a végére pedig egy jól megfogható rongyot pl, s azzal úgy játszol a kutyával, mint egy macskával. Ez utóbbi különösen jó - az én kutyáim fél óra intenzív labdázás után inkább felfrissülnek, mint elfáradnak. xD

Aztán valahogy old meg, hogy kutyás társaságba is tudj járni. Kiindulópontnak jól jöhet egy kutyaiskola, ahova hetente, kéthetente eljársz - maga a kutyaiskola már önmagában segíthetne nektek, de itt megismerkedhetsz más kutyásokkal is, akikkel akár szervezhetsz közös sétákat. A kutyaiskolában lehetőséged nyílik megismerni pl az agilityt, ami szintén jót tenne nektek.

Mindezek mellett tanítsd minden nap a kutyád! Gyűjts információkat a klikkerről (ajánlom: Vámosi: Klikk!), s igyekezd klikkeres formálással tanítgatni, mivel ez nagyon fárasztó a kutyának szellemileg - erre ajánlom a 101 dolog a dobozzal nevű játékot.


Ha mindezek megvannak:

Mikor esztek, ne zárjátok ki, hanem zavard ki a kutyát. A fizikai korlátozás semmit sem ér, ki kell zavarni hanggal és testtartással.

Várhatóan a frusztrációja csökkenni fog, így minden könnyebb lesz. Lesznek problémák a húzással és a behívással, de ezeket könnyebb lesz orvosolni, ha nem teng benne túl az energia. Olvass addig is neveléssel kapcsolatos könyveket.


Ha úgy érzed, a kutyádnak gondjai vannak a kommunikációval, vidd el egy olyan oktatóhoz, aki foglalkozik terápiázással, mert ezt így nem hiszem, hogy meg tudod oldani.

2013. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még az elengedésről: keress egy olyan helyet, ahol nincs kutya, ott engedd el. Ha mégis megjelenik egy, te vedd észre hamarabb (magasabb vagy - előnyből indulsz), hívd be a kutyád és vedd pórázra, míg közel nem ér az új kutya, akkor a gazdájával egyeztetve ismerkedhetnek, vagy csak elmentek egymás mellett. Ha a másik kutya is szabadon van, a gazdája pedig nem hívja be, akkor pedig engedd el a kutyádat, mikor a kutya mellétek ér. A lényeg, hogy ne tudjon a kutyád elrohanni és nem visszajönni a másik kutya miatt.
2013. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nálatok a rangsor nincs a helyén. És sajna nem tisztel a kutya téged, mint vezért. Az, hogy a szájába be tudsz nyúlni az egy dolog. De hogy nem lehet sétáltatni, húz stb, ezek mind olyan dolgok, amik arra utalnak, hogy nem tisztel a kutyád. Ezen változtatni kell. Leírni nem fogom tudni, mert ez elég összetett dolog. Olvasd el Cesar Millan könyveit, értsd meg amit közölni szeretne. És itt jön a lényeg. Értsd is meg!!!! Sokan vannak akik mondják h elolvasták, de látszik rajtuk hogy nem értették meg:). Ha ráérzel és tényleg megérted a lényeget a kutyákkal kapcsolatban, akkor ráfogsz döbbenni, hogy milyen egyszerű is normális, kiegyensúlyozott kutyát nevelni, akit póráz nélkül is lehet sétáltatni. Hajrá:)
2013. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!