Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Edzésen milyen fáslit rakjak...

Edzésen milyen fáslit rakjak a lóra?

Figyelt kérdés
2014. aug. 8. 20:11
 1/8 anonim válasza:

Miért nem boka és ín védőt teszel a lóra?

Szerintem az jobban véd, de ha fáslit akarsz mindenképp, akkor sima tépőzáras teljesen jó szerintem.

2014. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem sem kellene fáslit tenni rá, hacsak nincs valami konkrét ok, amiért kellene. ha nincs ok rá, akkor elég rá egy ín és bokavédő. amúgy edzésre szerintem a kombinált fáslit teszik legtöbben, de ez csak hallásból mondom, én nem használok fáslit.
2014. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Munkafáslit, vagyis vagy kombináltat, vagy rugalmasat alátéttel. Viszont én is úgy vélem, hogy egészséges lábú lóra nem kell fásli, több baja származhat belőle, mint amennyi előnye.
2014. aug. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
okkal raknék rá fáslit
2014. aug. 9. 08:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van rá okod (pl az állatorvos javasolta) akkor kérdezd meg őt milyen fáslit használj!

Tényleg nagyon ártalmas tud lenni, ha nem tudod használni és ha azt se tudod melyik típust válaszd, hogy fogod jól feltenni?

2014. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
munkafáslit
2014. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lefogadom akik azt írják "nagyon ártalmas tud lenni" még nem nagyon fásliztak lovat csak "hallották".

Napi egy órás intenzív edzésnél egy égészséges ló lábra is lehet megfelelően feltekert fáslit tenni. (ez lehet kombi,vagy polár, a legtöbb kombi alá is érdemes aláétet tenni). A fásli jobban véd ,mint az ínvédő, ugyanis egy alátétes fásli elnyeli az ütést és a ló teljes lábát védi és tartja.


A fásli akkor gyengíti a ló lábát ha egész nap abban járkál (áll).

2014. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pl én írtam, hogy "nagyon ártalmas tud lenni" és valóban nem fásliztam még (szerencsére nem volt rá szükség) és mivel még nem fásliztam, fogalmam sincs hogy kell és főleg milyen szorosan.

nagyon ártalmas tud lenni egy túl szorított fásli, és valóban, csak hallottam róla, szerencsére a saját lovam lábának fáslival nem ártottam.


azt is csak hallottam, hogy a ló lába hozzászokok, hogy az inakat tartja a fásli (ahogy amúgy az íntámaszos ínvédő is) és "ellustul" a lába, az inak veszítenek rugalmasságukból. nem próbáltam ki az ellenkezőjét, hogy teszteljem igaz-e amit mondanak...

2014. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!