Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovak a legjobbak...

Milyen fajta lovak a legjobbak díjlovaglásra?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 23:33
 1/8 anonim válasza:

A melegvérű fajták a leggyakoribbak a díjlovaglásnál:)

Szerintem az arab telivér nagyon jó díjlovaglásra és díjugratásra(is). ezen kívül még számtalan melegvérű lófajta létezik...nézz utána:) Google a barátod;)

2014. aug. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Holland, német, dán sportlófaják.
2014. aug. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen melegvérű ló jó, kérdés hogy milyen szintre tud feljutni. A hosszúderekúak a tipic díjlovak, azt vettem észre, de nem lehet általánosítani. Amúgy mit értesz díjlovagláson? A nagydíj-szintet vagy azt, hogy végig tudjon menni a kiképzési skálán? Ha az utóbbi, akkor arra bármilyen ló jó akinek négy lába van és egészséges, csak lovagolni kell tudni.
2014. aug. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha eredményes díjlovas akarsz lenni, akkor a német lovak közül válassz. Sajnos a mai követelmények abszolút szakmaiatlanok, a követelményeket leginkább egy német ló fogja tudni hozni, főleg ha az egyed amúgy abszolút szervilis.

Előttem írta valaki az arabot: abszolút alkalmatlan, már csak azért is, mert gondolkodó fajta. A mai magyar díjlovaglás követelményei pedig nem ilyen lóra szabottak. :-(

2014. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tökre nem értek a díjlovagláshoz, szóval csak kérdeznék, mert úgy látom az előttem hozzászóló ért hozzá, hogy a német lovakat értem és látom is, de emellett pl. az andalúz, vagy a lipicai verseny szinten nem lehet jó, csak bemutatókra, mert amúgy látványos?
2014. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ibériai, barokk típusú lovak nagyon könnyen képezhetők, de nem olyan a mozgásuk, amit ma elvárnak (sajnos). Természetesen minden lovat ki lehet képezni, de ha arról van szó, hogy melyek a legeredményesebb fajták, azok a nyugati sportlófajták. Egy-két andalúz előfordul az élvonalban, de ritkaság.
2014. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lipicai nem véletlenül képezhető ki magasiskolai feladatokra. Ettől még a díjlovaglásban esélytelen - klassziuks képzésben meg közel bármelyik lónak lehet esélye. De ma sajnos olyan követelmények, elvárások vannak, olyan dolgokat látnak "szépnek", megfelelőnek, amit csak kevés ló képes úgy hozni, ahogyan az meg van írva. Éppen ezért ezek baromi drágák, mert viszonylag kevés csooport van, amelyik ilyen lovakat állít elő.

Rendszerint német és holland sportlvak közt érdemes keresgélni, de persze ott sem az ugró élvonal tagjai között.

Másik kérdés - az arab telivér épp úgy nem fog díjugratásban nagydíj szinten menni, ahogyan díjlovaglásban sem. Másra van kitalálva, másban remekel.

2014. aug. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
attól függ milyen szinten akarod űzni a sportágat, póni klubos meg ahhoz hasonló versenyre jók a magyar fajták is, én a kisbérit ajánlom de ott szinte minden jól képzett ló megállja a helyét. Ha komolyabb terveid vannak a német lovak a legjobbak: német sportló,holsteini,hannoveri, oldenburgi illetve a holland melegvérű.
2014. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!