Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló karácsonyra?

Ló karácsonyra?

Figyelt kérdés
Amióta beszélni tudok, azóta szeretnék egy lovat. Mostmár lenne hely hova tenni a pacit, és már 8 éve lovagolok, szóval értek is a lovakhoz. Kiskoromban mindig írta a Jézuskának levelet, hogy mit szeretnék karácsonyra, és arra gondoltam, hogy talán most is írnék egy levelet, és kitenném az asztalra, hogy a szüleim láthassák és elolvashassák, hogy semmi mást nemkérek, csak egy lovat. Nem lenne fontos, hogy pont 24-én meglegyen. Szóval jó ötlet lenne egy ilyen levelet írni?
2014. aug. 13. 14:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
66%
NEM
2014. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van hely, felszerelés, boksz, meg ami egy lóhoz kell és IDŐd, hogy foglalkozz vele, meg pénze a szüleidnek, hogy mindent fizessenek és úgy gondolod, hogy meg is vennék akkor megér egy próbát. Bár azért szerintem kérdezd meg őket ne hogy csalódás érjen (Anyu/Apu kaphatok egy lovat karácsonyra? (és elmondod nekik ez mivel jár bár gondolom tudják)). Mivel rég óta lovagolsz gondolom tudod, hogy jobb ha két ló van mert ők társas állatok (pl a ló amit szeretnél meg egy shetlandi vagy welsh póni az is elég és kevesebbet eszik + azon lovagoltathatnál 1-2 kicsit és még egy kis kereseted is lenne). :)
2014. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

apukám támogat benne, csak anyukám egy kicsit vonakodik, és azért gondoltam erre a leveles megoldásra, hogy megolvasztjam a szívét :)

és igen, ha megvennénk a lovat, akkor egy menhelyről szeretnék egy pónit befogadni :)

a takarmány meg nem lenne gond, mivel nagyszüleimnek sok földjük van :)

2014. aug. 13. 14:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem fog megolvasztani, mert itt olyan összegekről beszélünk -több százezer, millió- hogy nem lesz érzelmi döntés. Kb mintha kistestvért kérnél karácsonyra, arra se fogják azt mondani, hogy jól van akkor legyen, mert az ember kétszer is átgondolja előtte, és egy levéltől nem hidal le rögtön.
2014. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha értesz a lovakhoz jól tudod, hogy egy ló havi szinten minimum 30-40000 Ft. És akkor még nem volt semmi plusz állatorvosi költség. Ha ezt tudják vállalni a szüleid ok, de ne akadj, ki ha azt mondják, hogy ennyi nem fér bele. Az, hogy a nagyszüleidnek van földje nagyon ok, de ők mit szólnak ehhez? Mert szép dolog, hogy neked ingyen lenne a takarmány, de tudod lehet, hogy ők azt inkább eladnák, hogy jövedelmük legyen belőle. Beszéltél már velük erről? Vállalják ők ezt akár éveken keresztül is?
2014. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Próbáld meg, de az is hasznos lehet ha elmondod neki hogy törődni fogsz vele (Igen Anyu minden nap felkelek miatta 7 órakor és esőben fagyban is foglalkozok vele akkor is itt leszek amikor nem lesz kedvem és a lovamat választom az 1 hetes kirándulás helyett) a lényeg hogy lássa a felelősségérzetet (csak tartsd is be).:)

Egyébként tényleg jó lenne neki 1 társ. :)

2014. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Számomra itt nagy az ellentmondás: érteni a lovakhoz, felelősséget vállani egy dolog, karácsonyra könyörgő leveleket írni pedig teljesen más, nagyon gyerekes. Ez a kettő hogy jön össze? Aki érti a lótartás felelősségét, az tudja, hogy nem egy mézes-mázos levélen múlik a dolog.
2014. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy készen erre, mert egy dolog úgy gondolni, meg egy másik csinálni. Nem szívózásból mondom, 10 éve lovagoltam, amikor kaptam egy lovat, mert persze, megy ez nekem.

És akkor most nézzük végig, hogy milyen az, amikor nincs olyan, hogy most nyár van, buli, fanta, haverok, csajok/pasik, SZIGET, meg társai... Ha elmész egy hétre pihenni, akkor legyen valaki, aki mozgatja a lovad, főleg, ha az bokszban van. Különben nem teheted meg vele, hogy elmész, őt meg ott hagyod, max 4×4 méteren döglődni, hogy mozdulni sem tud. Ugyanez télen. Jégeső van, rommá fagytak az utak, te meg kezdesz megfázni, ő meg épp harakirizik a bokszában, ki kell menni, pont. Nincs mese.

Aztán, figyelembe kell venni, mi a jó a lónak: nem csak a mozgás mennyisége, a minősége is nagyon fontos, és ezt sok lovardában nem tanítják igazából... Sőt, a legtöbben közelítőleg se.

Aztán egy ló tartása nem öt forint. Kettőé meg (hogy társa is legyen) végképp nem az, ráadásul a helyet, ahol vannak, karban kell tartani. Felkelsz minden nap (ha vasárnap van, ha témazáró, ha fagy, hga 40 fok, meg még másnapos is vagy) reggel 5-kor, mert almozni kell, és etetni? Méghozzá etetni minden nap fix időpontokban kell, és napi többször - ha vállalod, hogy 5kor etetsz este, akkor 5re otthon vagy, nincs csatangolás. Ráadásul, mivel ez komoly pénz havonta, nincs olyan, hogy most vennék még ezt,meg azt, mert a lovat el kell tartani, rajta nem lehet spórolni. Ha akarsz valamit, azt előre ki kell gondolni, spórolt pénz pedig mindig kell, mert a lónak bármikor lehet valami baja, és az nem párezer forint szokott lenni épp...

2014. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Baromi drága ajándékot kérsz. És nem a ló egyszeri megvétele drága, hanem a tartása hónapról hónapra 30-40 ezer forintra rúghat (félő, hogy ezt esetleg nem tudják a szüleid), és ezen kívül ha valami baj van, az abban a pillanatban több százezer forintos kiadás.

Ez szerintem egy kicsit vastag ajándék karácsonyra. Kb olyan, mintha minden hónapban 3x lenne karácsony. Nőj fel, tanulj jól, felnőttkorodban küzdj meg érte és vedd meg magadnak, tartsd el a saját pénzedből.

2014. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy mennyit kell rá költeni, a szüleim is tudják, és nem azért szeretném a levelet írni mert még gyerek vagyok, hanem anyukámra hatni, mert hiába mondom, hogy bármi lesz is törődök meg foglalkozok vele, nem hiszi el. A bulizasról meg esti csavargásról nem kellene lemondanom, mert ígysem mehetek.
2014. aug. 21. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!