Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek hányadik vágtázáskor...

Nektek hányadik vágtázáskor ment már teljesen jól?

Figyelt kérdés
Hányadik edzésen tudtátok teljesen kiülni?

#vágta #kiülés #vágta kiülés #vágta kiülése
2014. aug. 16. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyén függő :)
2014. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lótól is függ. Egy kellőképpen elengedett, nem nagymozgású lovon nagyon hamar kiülhető, ellenkező esetben pedig nagyon nehéz. Nekem spec. akkor sikerült, amikor voltizzsal, futószáron megtanultam.
2014. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jól soha nem fog menni, maga a vágta, vagy bármi részlete a lovaglásnak, mert mindig van hova fejlődni - ha egyszer azt érzed, itt a vége, ez már tökéletes, soha nem lesz jobb, akkor célszerű abbahagyni.

A vágtát kiülni amúgy nem olyan nehéz, sokszor csaka lovas maga teszi azzá, mert rágörcsöl, hogy hú, most vágtázunk, ó jajj, a ló rohan, kibakol, valami, leesek, meghalok, eltöröm mnidenem, édesjóistenem, ez a leggyorsabb dolog amúgyis, szóval a legnehezebb is, JÓÉG...

Nyugi! Lazulj el, amikor beugrik a ló! Ennyi, semmi többet nem kell tudnod. Ha laza a csípőd és a derekad, akkor könnyen tudsz együtt mozogni a lóval, és lekövetni őt, ha befeszíted magad, és görcsösen, izomból akarod ezt kivitelezni, akkor vagy nem fog sikerülni, vagy meffájdul a derekad az edzés végére. Képzeld azt, hogy hintázol: hiszen a vágta alapvetően egy hintamozgás. Néhányp róbálkozás után szerintem már menni fog ez! :)

ÉS persze ne félj - a vágta nem a sebességről szól, van ennek olyan összeszedett formája is, hogy bármely ló lehagy még ügetésben is - apropó ügetés, egy ügető ló mondhatni, bármelyik vágtázó félvért maga mögött hagyja, többszörösen, ha igazán rákapcsol - mindezt, természetesen ügető jármódban.

2014. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Húú, szerintem ezt nem lehet számolni.. Viszonylag régóta lovagolok már, de bármikor akadhat olyan ló, amelyiknek nem tudom rögtön jól követni a mozgását.. Ilyenkor mindig rádöbbenek, mennyi mindent kell még még tanulni! De igazából mikor még csak kezdtem, akkor voltizshevederrel lovagoltam, ott azért mindig könnyebb volt kiülni, bár azért akkor se megy mindenkinek egyből.
2014. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, nem igazán számoltam, de úgy rémlik, hogy futószáron már az első órán sikerült. Utána pedig amikor "egy magam" lovagoltam, akkor talán 4.-5. óránál jártunk. Hozzá kell tenni, hogy bizonyos okoknál fogva gyorstalpaló volt. :) Azóta korrigálom folyamatosan a dolgokat. De innen is köszönök mindent az első edzőmnek, nem volt még panasz rám. :D
2014. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!