Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fokozzam ügetésben és...

Hogyan fokozzam ügetésben és vágtában?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem nagyon tudom, hogyan kéne gyorsítani az ügetést és a vágtát. Próbálok erősebb csizmasegítségeket adni, de nem működik. Tudnátok segíteni a technikában?

2014. aug. 17. 23:16
 1/9 jucinene ***** válasza:
48%
Próbáld meg hogy nyújtod a épését és ha meg csinálta enged a szár ha nem akkor meg csapj rá a pálcával egy idő után rájön hogy inkább gyorsabban kéne mennie . Remélem segítettem!!!
2014. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
48%
Ha könnyű ügetsz akkor nyújsd a lépéseit.
2014. aug. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csizma+testsúly, méghozzá folyamatosan! A szárba pedig nem kapaszkodhatsz, mert ha egyidejűleg visszafelé is hatsz, akkor nincs az a ló, ami elkezd száguldozni veled, vagy ha mégis, annak nem fogsz örülni... Szóval lazán velemenő, engedő szár is kell hozzá, a kitartó, vagy egyenest húzó szár nem jó párosítás.
2014. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Le tudnátok még írni, hogy hogy nyújtsam könnyű ügetésben a lépést? :D Bocs, hogy ilyen butaságokat kérdezek, de az oktatóm nem nagyon figyel ezekre a részletekre. Az alap jármódváltásokat tudom csak, de az ilyen finomságokat nem.

Mindenki kapja a zöldet, köszönöm az eddigi segítséget is.

2014. aug. 18. 10:27
 5/9 A kérdező kommentje:
És egyébként a szárra nem figyeltem eddig, lehet, hogy az van elrontva...
2014. aug. 18. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
A szárakat puhán tartsd meg, ne legyen teljesen laza, mert nem kell, hogy a ló elguruljon. Ügetésben pedig minden lépésnél, mikor leülsz, odazárod a csizmádat picit erősebben.
2014. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Könnyűügetésben amikor leülsz zár a csizma picit a szár nem laza de nem is szoros (a lényeg, hogy ne húzd, de ne is löttyenjen be)

Tanügetés: Előrehajtasz a csípőddel zár a csizma szár ugyan az.

Lépés: Nagyjából ugyanaz mint az ügetés de a kéz jobban felvesz, enged, ahogy a ló feje mozog így jobban maga alá lép.

A vágta jobban hsonlít a lépésre mert a kezed jobban mozog de igazából itt is azt kell csinálni.

Ha makacs a ló akkor jön a pálca.

Ahányszor jól csinál vmit mindig dicsérd meg.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Könnyűügetésnél a csizma minden leülésnél zár, és minden leülésnél kicsit megtolod csípővel előrefelé a lovat. Illetve puhán ülsz bele, nincs súly a leülésekben, mert ha kemnyen beleülsz a hátába, súlyt teszel a leülésekbe, az rövidítő, felvevő hatással lesz a lóra.

A szár laza, könnyű és puha, nem lötyög, de nincs is folyamatos kitartásban, követi a ló mozgását. Ha az edződnek ezek mindegy számba mennek, hagyd ott a fenébe, mert soha nem fogsz fejlődni sehova, ez alap dolog, és az alapokat nem lehet megkerülni.

2014. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A dolog már a futószárnál van elrontva.

Dolgozz vele többet földről!

Utána építsd át nyeregbe.

Adj neki egy jelet,aztán ha nem csinálja,akkor korrektúrát.

És ne futószárazd órákat,csak 20 perc,de rögtön kérj gyors munkát.Ha jól csinálja simogasd.

2014. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!