Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a legnyugodtabb illetve...

Melyik a legnyugodtabb illetve legtürelmesebb fajta?

Figyelt kérdés
Amelyiket tényleg jó egyszerűen hobbira használni, kellemes, nem az a vérmérsékletileg versenyre vágyós meg hasonlók. Nektek idáig milyen tapasztalatotok van, melyikek voltak a leghiggadtabbak?
2014. aug. 19. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nyugodt? Egyébként talán a golden, labrador, skót juhász, őket szokták legtöbbször terápiás célokra is alkamazni. De attól még őket is ugyanúgy mozgatni kell, nem elég kirakni őket a kerbe, meg hetente kétszer elmenni velük sétálni.
2014. aug. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*kertbe
2014. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

lovak kategóriában szerintem lófajtára gondol...


azt szögezzük le az elején, hogy egyed függő (és előélet függő is) ugyanúgy lehet találni punnyadtat telivérből, arabból és holsteiniből is, de azért valóban vannak olyan fajták, ahol jellemzőbb a nyugalom, bár el kell fogadni, hogy ez a legtöbb esetben lustasággal/lassúsággal párosul.

ha így is érdekel, akkor a haflingi, fjord és a sodrott lovak, amik érdekelhetnek.


egyébként bármilyen lovat lehet egyszerűen hobbira használni.


én a kérdésedből arra gyanakszom, hogy félelmeid vannak, talán valami rossz emlék. de ha félsz, akkor még ne vegyél lovat.


azt kell megérteni, hogy akármilyen lovat veszel, az nem úgy fog működni, mint az iskola lovak, teljesen más az egész. hetente jó, ha 3-4, max 5 alkalommal fogsz rajta ülni 1-2 órát, nem pedig napi 3-4 órákat megy, mint az iskolalovak.

csak egy lovas fogja lovagolni, nem naponta 3 különböző. ez elsülhet jól is, hogy úgy összeszoktok, hogy apró mozdulatokból is kitaláljátok mire gondol a másik, kialakul az a bizonyos összhang, de elsülhet ám rosszul is, ha a fejedre nő a ló és rájön, hogy hol és hogy tud feléd kerekedni, felülbírálni a döntéseid.


bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak én tényleg több olyat is láttam már, aki majdhogynem rettegett a lovaktól, de azért akart sajátot, egyiknek se lett jó vége.

2014. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hidegvérű és sodrott, amire abszolút jellemző a nyugodtság, ágyút süthetsz mellette, az szánt-vet-boronál tovább, jöhet mentő, traktor, betonkevrő...


Egyébként meg egyed válogatja, nem lehet olyat állítani, hogy mész, megveszel egy nóniuszt, és az ha törik, ha szakad, ilyen vagy olyan lesz, mert ez a fajtajelleg. Kivételek mindenhol akadnak, lásd például Maverick nem egy tipikus telivér kiállással rendelkező mén, stb...


Egyébként minden lónak van egy természetes mozgásigénye. Ha ezt kielégíted, és nem feltétlenül száguldozással, hanem akár minőségibb munkával, akkor a ló nagy eséllyel nyugodt lesz. Az, hogy e mellé a fejedre nő-e, vagy tudod-e őt kezelni, rajtad múlik, a legbirkább ló is rákap az emberre, ha hagyják neki.

2014. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyedre válogatja. Nagyon sokban függ a ló személyiségétől, meg a nevelésétől. Láttam már gyagyás kisbérit is, meg nyugis angol telivért is, de hidegvérűből is van amelyik megy mint az ökör. Szóval ez lófüggő.

Ha nagyon fajtára akarsz menni, akkor az angol telivért, meg az arab fajtákat kerüld el, mert ezek menősek.

Mindig ki kell próbálni a lovat, akár többször is, ha érzed, hogy jó köztetek az összhang és kb egy hullámhosszon vagytok, akkor nem nagyon lőhetsz mellé.

Én pl nem válogathattam, egy rokonom lován lovagolok, menős sodri, viszont az évek folyamán tök jól összecsiszolódtunk.

2014. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vérmérsékletere a hidegvérűek, abból is leginkább a heréltek (hormonfüggetlen)

Haflingit ajánlom leginkább

2014. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hidegvérűeknek birkatūrelmūk van :D de kisbéri, lipicai, nóniusz, haflingi, meg sok pónifajta van. De ez egyedfuggő, szóval tūrelmes lovat keress, ne fajtát! Idősebb pacik és heréltek előnyben. :)
2014. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lacagyerek válasza:
Ha hobby-nak kell akkor szerintem hucul v. haflingi közepes termetűek kb: 145cm de a haflingi egy kicsit magasabb. Mindkét fajta általában nyugodt emberbarát de ez bánásmód kérdése is.
2014. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!