Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol fogjam meg lovaglásnál a...

Hol fogjam meg lovaglásnál a szárat? Több lent!

Figyelt kérdés
Lépésnél megvan hol szoktam, ami érzem, h nem hozza a ló száját, nem is túl laza, pont jó. De ügetésnél meg vágtánál Folyton azzal bajlodom, h rövidebbre fogom akkor úgy érzem, hogy húzom nagyon a szárat, amikor meg hosszabbat, úgy érzem nagyon laza..Mit tegyek? Légyszí segítsetek!!De úgy érzem, hogy inkább rövidebbre kéne fognom, mert mikor pl. kört csinálunk érzem, hogy laza, és jobban kell húznom, mert kb. olyan mintha csak a lábammal szorítanám, meg a testemmel fordulnék.. Amikor kicsit rövidebbre fogtam éreztem, hogy na, ez most tökéletes, de nem ment előre a ló, mert akkor éreztem hogy húzom a szárat, ügye engedtem rajta, de akkor meg lazának tünt.. mit tegyek?

2014. aug. 26. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Lovasoktató nincsen? Mert az h fél Magyarország itt akar a gyakorin megtanulni lovagolni....
2014. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia! :)

Én a helyedben picit rövidebbre fognám a szárat,és kicsit jobban odaszorítanám a lábamat az oldalához. Próbáld meg megtalálni az "arany középutat",hogy se nem laza,se nem túl szoros. Sok sikert! :)

2014. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl merev a kezed vagy leszorítod az öklödet.
2014. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De van oktato.. de o mondta, hogy jo, ahol fogom, de en erzem, hogy nem.. es kivancsi vagyok ti hogy talaltatok meg a megfelelo pontot.. az oklom nem tul szoros.. koszi a valaszokat!
2014. aug. 26. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Rá kell érezni és folyamatosan változtatni a fogást, ahogy a ló igényli. Szóval a szárfogás az nem fix dolog. Pl kicsit rövidebbet fogsz és ahogy érzed, hogy a ló kezd támaszkodni úgy engedsz neki, ha úgy érzed, hogy hosszú, akkor vagy felveszed vagy hozzáhajtod csizmával a lovat, ahogy a helyzet kívánja.

De amúgy ott az oktatód kérdezd meg őt.

2014. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érzésnek kell meglennie,ha lötyög az sem jó de az sem ha ha elakasztod a kezeddel . Annyi szárat fogjál,hogy éppen csak 2 dekával érezd a ló száját,és öklöd állítsd föl egymás mellé a marja felett. Kezed legyen engedő ,könyököd hajlítsd be és zárd szorosan az oldaladhoz. csizmával annyit hajts előre,hogy a kezedbe lovagold 2 szár közé a lovat, ha elmarad a csizma akkor csak elakad a rövidebb szárnál a kezedben vagy van olyan ló is amelyik arra esik vissza ha belöttyen a szár. Mindig olyan szármértéket fogjál,hogy érezd a zabláb a kezeddel,de ne is legyen túl sok súly a kezedben és ne is lötyögjön a szár. Majd ráérzel.
2014. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2014. aug. 26. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Magasabb jármódban szűkebb a keret, alacsonyabb vátva pedig tágul. Erre rá kell érezni, melyik lónál mennyit.

A ló meg ne azért forduljon, mert húzod a szárat, az csak minimális jelzés legyen. A külső szár fordít, a belső jelez (megadja a állítás/hajlítás ívét), a csizma hajtja előre, és a csizma+testsúly együtt kommunkálja neki elsősorban a fordulat és az előreheladás együttesét.


Az amúgy baj, ha nem tudsz egy fordulatot úgy meglovagolni, hogy azt éreznéd, helyes segítségeken tartod a lovat, ennek ellenére az oktató csak a vállát vonogatja, hogy áhh, biztos jó az úgy... Ha úgy érzed, szakmailag nem elég felkészült, nyugodtan próbálj ki más edzőket is.

2014. aug. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eyébkét most akarok lovardát váltani. Az oktató szokta mondani, h szorítani kell jobban a lábammal, de jobban nem tudnám, mert akkor pl. ügatésnél beugrana vágtába.., igaz, ezt meg tudom akadályozni mással (nem sorolom..) de érzem, h jobban kell húznom a szárat, hogy egyeltalán megérezze a ló.. Na, majd legközelebb, akkor "kísérletek" vele, hol fogjam
2014. aug. 27. 12:45
 10/10 A kérdező kommentje:
közbe sikerült szerencsére :) több helyen utána olvastam, neten, könyvekben is, de végre mag van :D igaz szőrén, de meg van :)köszi mindenkinek!!
2014. szept. 11. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!