Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szüleim mért nem engedik,...

A szüleim mért nem engedik, hogy saját lovam legyen?

Figyelt kérdés

Több évig gondoztam, lovagoltam egy lovat. Tudom mivel jár és nem csak "fellángolás" az egész. Folyamatosan segítettem, szénát pakoltam, kazlat raktam, istállót ganéztam, lovat leápoltam, futószáraztam stb.

Szeretnék egy saját lovat. Mert okés, hogy több helyen is besegítek és van kedvencem de teljesen más mint egy saját. Mind 3 jármódban el tudok lovagolni. Ők azt mondják, hogy nem a ló megvételével van a baj hanem a tartásával. A környékbeli lovardákba 30 ezer körül vam a bértartás plusz még a további költségek. De ismerősünknél tudnánk tartani 15 ezer körül. Plusz állatorvos, körmölés. A felszerelés nagyja már meg van. (Azokon a lovakon használtam ahol segítettem).

Jó megértem.. sok kimondani ezt a havi x ezret de ha belegondolunk akkor napi párszáz forintba jönne ki.

Lovardába is járok mellette, hogy haladjak (mert ahol besegítek nincs oktatás) ott meg 2000ft/óra heti 1x-2x . Mikor, hogy. Plusz még a benzin mert busszal elég nehéz megközelíteni és amúgy is elhagyatott hely.

Meg versenyezni szeretnék. Távlovaglásban. Ott meg nem úgy van, hogy no majd a lovardából adnak néha költsön lovat.

Gimibe vagyok elsős.

Hogyan vegyem rá őket? Jó tudom ez hülye kérdés de akinek már van lova annak, hogy sikerült?


2011. dec. 24. 17:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én összegyűjtöttem rá a pénzt, és így nem tudtak belekötni, bár lelkesen próbálták...

Gimi után mész továbbtanulni?

2011. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem a szüleid lehet,hogy azért nem vesznek neked lovat,mert nem vagytok olyan anyagi helyzetben,hogy ki tudnátok fizetni a bértartást és a többi költséget,amivel ez jár.Nem azért,mert nem bíznak benned,hogy nem tudnád ellátni,mert nem értesz hozzá stb..Csak azért gondoltam,hogy ez lehet az ok,mert erről nem írtál semmit,hogy milyenek az anyagi körülményeitek!Ugyanis egy ló elég sok pénzbe kerül,de gondolom ha lovat szeretnél,ezt úgy is tudod.Ha megbetegszik,azzal is kell számolni pl.,nemcsak azzal,amit rendszeresen kiadsz pl. körmölésre.Nekem pár ismerősöm e miatt nem kapott lovat.

De kívánom Neked,hogy legyen lovad :)

2011. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen, szeretnék.

Régen mindig azt mondták majd ha munkám lesz akkor veszek magamnak.. de akárhogy nézzük akkor már dolgozni fogok, családom lesz és szerintem akkor ez lesz a legkisebb gondom. Mert majd a gyermekeimnek akarok majd mindent megadni, haladni , és időm se nagyon lesz szerintem család és munka mellett. Főzni kellesz, háztartást vezetni stb.

Így meg még csak a dolgom, hogy tanuljak. Szóval több időm lenne. Mindennap tudnék akár menni hozzá (kivéve talán 1 nap amikor korepetáláson vagyok) meg amúgy is ridegtartásba lenne.

2011. dec. 24. 17:16
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, a lótartás drága. Még a normális tartási költségeket csak-csak ki lehet nyögni két normális fizetésből, de ha megbetegszik, ki fogja fizetni az állatorvost? A szüleid. Ha ők nem vállalják, akkor nem vállalják, ebbe sajnos nemigen szólhatsz bele. Gyúrj arra, hogy majd sokat keress kevés munkával, és lehet saját lovad, de más f*szával ne verd a csalánt. Ha nincs rá pénz, akkor nincs rá pénz, fogadd el.
2011. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Előtudod teremteni a havi mondjuk 20-30e Ft-ot? Egyetem, Fősuli mellet tudod vállalni ugyan ezt? Vállalni tudod az egyéb költségeket?Ugye szép és jó,h haveri alapon havi 15, de ha annak a lónak bármi baja, betegsége lesz az ennek lazán a többszöröse, amit valószínű a szüleid nem tudnak vagy nem akarnak vállalni ami érthető!
2011. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Azért ne hidd azt, hogy ha gyereked lesz, akkor onnantól kezdve nem lehet életed. Meg lehet oldani mindent, csak akarni kell. Ráadásul az iskola vége meg a gyerekvállalás között is el szokott telni pár év, lesz időd lovat venni meg foglalkozni vele. Ráadásul egyébként ha most vennél lovat, az remélhetőleg meglenne tíz-tizenöt-húsz év múlva is, amikor már családod lehet. Úgyhogy ne ezzel siettesd őket, mert saját magadnak mondasz ellent vele, vagy azt bizonygatod, hogy te is olyan kis elkényeztetett idióta vagy, aki felelősséget vállal egy állatért, aztán ha megöregszik, meg útban van, tovább passzolja. Ne akarj olyan lenni.
2011. dec. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

17:13 : köszönöm :)

Nem állunk rosszul anyagilag (ezt nem nagyzolásból írom) , nem kell kicentiznünk mindent, hogy még ez is meg az is beleférjen.

Én azt hiszem különben , hogy a szüleim azt gondolják, hogy a lótartás 50 ezer körüli dolog. Persze, van ahol ennyibe kerül de ki lehet olcsóbban is jönni belőle.

2011. dec. 24. 17:21
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Ha normális egyetemen tanulsz tovább, akkor biztos hogy lesz olyan féléved hogy örülsz hogy lyuk van a seggeden, nem hogy heti 4-5 alkalomal lovazzál. Azokban a városokban ahol egyetem van, többnyire 15ezer fölött van a bértartás, ha otthon maradna, akkor meg nem tudnál vele foglalkozni.

2011. dec. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Azt hiszed? Nem kérdezted meg őket, hogy pontosan mi a problémájuk, és nem világosítottad fel őket arról, hogy mire is kéred őket?
2011. dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Jó de ha tényleg ennyire szigoran venne mindenki mindent akkor alig lenne valakinek lova ennyi idősen.

Az ismeretségi körömben is többen ismerősnél tartják a lovukat, gimibe járnak, nem milliárdosok , ugyanolyan emberek. Ezt nem azért mondom, hogy magam mellett érveljek, vagy , hogy ha nekik is van akkor már nekem is kell. Én úgy érzem, hogy dolgoztam. Nem is keveset.. Mert nem olyan muris dolog közel 40 fokba nyáron a szénát pakolni vagy éppen kazlat rakni az meg végképp nem kellemes mikor az ember napszúrással, lázas másnap ugyan azt végig csinálja.. És ezzel bizonyítani szerettem volna a szüleimnek. De nem csak azért csináltam, hogy bizonyítsak hanem az ismerősömnek segítettem, hogy a nagy ház meg a terület mellett legyen egy kis segítsége akár a lovak körül, meg amúgy is sokat köszönhetek neki. Meg lovak közelébe lehettem. Én mentem esőbe,sárba,hóba, fagyba, napsütésbe. Míg más nyáron a fenekét a strandon sütette én addig dolgoztam. És ez nem 1-2 hétig ment hanem egész nyáron. Kivéve egy hetet mikor nyaralni mentünk. És ezt most nem azért írtam le , hogy a mellemet verjem vagy ilyesmi. Nem kioktatásként vagy bármiként írtam, hanem csak úgy leírtam, hogy szerintem megdolgoztam.

2011. dec. 24. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!