Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom tisztán tartani...

Hogyan tudom tisztán tartani a bőr lovaglócipőmet?

Figyelt kérdés

Van rá valami speciális módszer vagy mindegy hogy hogyan csinálom?

A válaszokat köszönöm:)



2014. aug. 28. 20:15
 1/7 tóbiás1234 ***** válasza:
igaz hogy az nem cipő de bőrből van én a karikás ostorokat lenolajjal szoktam bekenni vékonyan kb 3 napig hagyom és utána 1 rossz pamut zoknival szoktam átvixolni ojan tiszta mintha kipolírozták volna
2014. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
van kimondottan bőrzsír vagy bőrszappan. Amit nyeregre és kantárra használsz,az megfelel lovas bőrcipőre is egyaránt.
2014. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ha nagyon poros lesz vagy sáros tiszta vízzel lemosom és hagyom megszáradni utána bőrzsírral (és egy ronggyal) bekenem majd mehet a hejére. Minden alkalom után használok bőrzsírt, 2 éves a cipőm és nagyon jó állapotban van, nincs kikopva (vagy megkopva), nem száradt ki stb.

B&E fekete bőrzsír 100 ml-es kb. 600 Ft-ért árulták két évvel ez előtt (most már csak színtelenben láttam) még a fele sem fogyott el (heti 1-2-szer járok, mindig lekentem).

2014. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha koszos, akkor langyon szappanos szivaccsal lemosom, majd letörlöm és cipőboxxal ápolom. Havonta boxolom, két lovaglás közt pedig átkefélem egy jó cipőkefével és szép fényes lesz.
2014. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bőrzsír vagy bőrolaj opcionálisan, választásod szerint. Havi 1-2× (használat gyakoriságának függvénye) érdemes lehet esetleg nyeregszappannal/bőszappannal letisztítani, aztán jónapot.
2014. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból nem mindegy, hogy a bőrt ápolni kell, ugyan úgy, mint a lószerszámokat, különben megkeményedik, berepedezik. Én a nyeregápolót szoktam rákenni, miután lemostam. Minden lovagláskor tiszta por lesz, mert kézen melegítünk be és lusta vagyok naponta mosni, kenni, de ha párnaponta egyszer lekenem, érezhető a különbség, sokkal puhább, rugalmasabb, szóval fontos a bőrápolás. Hogy milyen terméket használsz, az részletkérdés. Én méhviaszos bőrápolót használok minden felszerelésre.
2014. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2014. aug. 30. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!